Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

VýLET na Šmelcovnu

Po dlouhé době se nám podařilo sejít se na Bajkonuru ve třech a dostatečně dlouho před západem slunce. Plánujeme proto nějaký výlet po okolí. První návrhy jsou letět po větru a až to zvadne vracet se zpět, ale nakonec se mně daří prosadit trasu na druhou stranu. Poletíme tedy prvně proti větru směrem na Bíteš a pak se velkým okruhem přes údolí Bílého potoka vrátíme. Už dloho jsem se chtěl do těchto míst podívat.

Dohnaný a předehnaný Radim Pohoda ve vcečerním oleji Radim a trojkolkář Laďa

Startuji jako již tradičně poslední a kamarádi už mají značný náskok. V duchu hesla "Dohnat a předehnat" šlapu do speedu a na plný plyn nabírám pomalu výšku. Rychlost na GPSce se ustálila na přijatelný 30 km/h proti zemi a tak to vypadá že to půjde. Kolegy doháním na urovní dědinky Košíkov, pouští speed a dělám pár obrázků. Přelétáváme Bíteš a začínáme se pomalu točit směrem k východu. Nad lesní cestou, po které jsme nesčetněkrát klopýtali z restaurace "Salajka", neomylně mířím k chatě na které jsme strávili nejeden rozverný víkend. Dělám kamarádovi pár fotek a pak už se stáčím směrem kam mě vede údolí Bílého potoka.

Velká Bíteš Přibyslavice Spálený Mlýn a na louce dobře zašítá chata

Teď už letíme přímo po větru a GPSko se rozdovádělo na 55 km/h. Cesta příjemně ubíhá a vzduch je naprosto klidný. Přímo nad údolím potoka se dá držet v slabém stoupavém proudu a tak šetřím benzín. Na Šmelcovnu jsme pěšky z chaty chodívali zkoro půl dne, ale na padáku jsem tam za deset minut. Dole v překrásném zeleném údolí se mihne "Javůrecký mlýn", hned za zatáčkou je "Maršovský mlýn" a za ním se údoli trošku rozšiřuje aby udělalo prostor osadě "Šmelcovna". Chvíli se kochám a vzpomínám na pochutiny co se zde dají v hospůdce pozřít. Letíme pak ještě kousek nad údolím a za Javůrkem točíme zpět na základnu.

Šmelcovna Na Žlebě, vzadu vykukuje Javůrek Západ slunce nad D1

Sluníčko se rychle kloní k obzoru a tak zase šlapu do speedu abych byl za světla na zemi. Po hodince letu přistáváme na Bajkonuru a spokojeně balíme nádobíčko. Zase se nám jednou bude dobře spát :o)

Zpět