Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Příliš vzdálený Bítov

Kamarád a bývalý kolega Mishak mně pozval na oslavu svých narozenin. Pro tento účel zvolil starý mlýn u Rácovic. Většinou když někam jedu tak se snažím brát krosnu sebou a využít tak možnosti létat nad neznámým krajem. I tentokrát tomu nemělo být jinak.

Jihomoravská vesnička Rácovice Starý mlýn na potoce Bilhanka Starý mlýn na potoce Bilhanka

Den před tím jsem koukal do mapy a naplánoval si let na nedalekou Vranovskou přehradu. Jak už to ale chodí, celé to dopadlo trochu jinak. Trocha zdržení v práci, trocha doma, trocha na benzínce a já se dostal do vzduchu až krátce před západem slunce.

Starý mlýn na potoce Bilhanka Kostelík Velký Újezd Fotka a`la FunFly

Mohl jsem tak jenom z dálky pozorovat hrad Bítov, který mněl být mým prvním otočným bodem výletu. Ale i tak jste se krásně povozil ve večerním oleji a nemaje kombinézy se patřičně schladil po celodenním pařáku.

Další církevní stavba ve vesničce Velký Újezd Hrad Bítov - 6 km Čekání na východ zatměného slunce

Večer jsem řádně proklábosili a pokusili se zhlédnout východ zatměného slunce. Bohužel jsme to chvíli před jeho východem vzdali v domění že s toho nic nebude a šli spát. Kolem poledního už jsem uháněl přes půl moravy abych zavítal (opět pozdě jak jinak) na Kujebáckou trojkolkovou show na letiště do Vysokého Mýta. Ale o tom snad v další minireportáži.

Zpět