Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Jihočeské skotačení - Tchořovice 2004

Tak a máme to za sebou. První letošní lítací společenská akce zdárně proběhla. Po loňském odvážném lednovém termínu letos Jirka Chorche Šrámek zvolil poněkud jarnější březen. No zprvu to sice moc jarně nevypadalo, ale nakonec se vše v dobré obrátilo.

Móc hezký naviják při pátečním testování Zdenál Andrlík Jirka Chorche Šrámek chystá drink... ...a šup tam s ním :o) Luky a Jirka - ti dva celou akci spáchali

V páteční první vlně dorazilo zdravé jádro a tak večírek probíhal v lehce komorním pohodovém rytmu. Z útulné hospůdky "Na statku" jsme se na pokojíky rozcházeli až někdy hodně po půlnoci.

Zdenál a jeho dilema - pít či nepít? Luky pod dohledemm bratří Machajdů Páteční poklidné klábosení... ...a spoustý květnatých přípitků Když si Machajdi někoho vyberou, tak mu nedají pokoj dokud je schopen samostatné chůze - tentokrát byl obětním beránkem Luky :o)

V sobotu nás brzy po ránu vzbudil šílený klakson v rukou Luďka Vlach - už večer měl ve tváři výraz šílence a tak se to od něho dalo čekat...
Nezbylo nám tedy nic jiného než se postupně nasoukat do aut a vyrazit na nedaleké letiště.

Páteční pohodička Když to nevypiješ tak tě tím polejeme a ono se to do tebe vsákne :o) ... Zdenál do poslední chvíle nevěřil že to vezmou do slova :o) Místo motorestu se Luďa vrhl na novou činnost - prostě rád pracuje s lidmi :o) Kuní reklamní samohyb

Po ránu byla docela kosa a já proklínal svůj optimismus a slepou důvěru v předpovědí kde se mluvilo o teplém jižním proudění a teplotách nad 10 stupňů. Byla fakt kosa a docela foukalo. Nasoukal jsem na sebe všechno co jsem sebou měl včetně letecké kombinézy, ale na lítání jsem rozhodně nepomýšlel.

janice na vznášedle První vlaštovka - Chorche ... a konečně dorazil i X-sajťák Chorche Ňoumen v luftě

Luďa Kuna byl připraven na všechno a naši trudomyslnost se rozhodl rozptýlit vznášedlem které sebou přivezl z Prahy. A nebyl by to Luďa aby to hned fungovalo. Když to nakonec jakš takš vrčelo a pár lidiček se svezlo, přijel X-sajťák a vznášedlo rozbil. Zde se již dá taky mluvit o tradici, protože loni si půjčil Funflákovu krosnu a vrátil mu ji až za lesem s ulomeným výfukem :o)

Takhle vypadá po přístání pilot který si neveme rukavice a poletuje půl hodiny Yetti Chorcheho krásná nová Nirvana plná koní... Na letišti Šťastní blázni po divoké jizdě po ránveji

Lidičky se pomalu začali sjíždět a tak se Chorche coby organizátor čestně zhostil role zkušebního chrousta. Ukázal všem že letět jde a to nejenom po větru. Jedinou překážkou tak zůstala pouze nízká teplota což samozřejmě nemohlo dostatečně nadrženým pilotům zabránit v letu. Našel se dokonce jeden šílenec který poletoval bez rukavic :o)

Gradient Aspen Jistá nejmenovaná firma dodává ke svým krosnám manuálního startera zdarma - něco se tím ušetří na baterkách a pár deka na splachovadle :o) Šikecova VEGA s krosnou Karel Charli Vejchodský Čekání na lanko...

Sluníčko si pomalu začalo hledat skulinky v nízké oblačnosti a po obědě který jsme prakticky spojili se snídali už začalo být i celkem teploučko. Lidiček nadále přibývalo a sešla se i slušná partička neomotorovaných chudinek - tento termín jsem si vypůjčil od Funfláka protože mě fakt pobavil, ale ani já, a určitě ani Flák, proti bezmotorovému létání nic nemáme! Mohl tak být zahájen i navijákový provoz a nějak tak symbolicky se první do vzduchu nechal vyexportovat Karel Charli Vejchodský.

Start na navijáku Čekání na start... Machajdí udělátko informuje že jejich krosna právě sežrala 26 dl benzínu, s průměrnou spotřebou 3.3 l/hod., při otáčkách 2100 ot./min MAC Trend II Proč asi tandempiloti používají pro pasažérky sedačky bez press přesek? :o)

K dispozici byl i tandem a tak si mohli i "nelétavci" kouknout na malebnou jihočeskou krajinku z ptačí perspektivy. Pro již otrlé létavce zase byla zajímavá možnost zkusit si třeba padák od Šikece a nebo skouknout novinky od výrobců krosen.

MAC, Axis, Pegas Tandem vyčkává na napnutí lanka Tandem vyčkává na napnutí lanka... ... a hladký start X-sajťák si pečlivě vybírá místo kde je dostatek bláta aby dopadl do měkého :o)

Odpoledne už bylo docela teploučko a tak jsem si pomalu nachystal i svoje nádobíčko. No loni jsem si na Blatné nezalétal a ani letos tomu nebylo jinak :o( Přeci jenom trošku foukalo, padák vystřelil nad hlavu hodně rychle a já ho málo přibrzdil. Výsledkem jsou tři roztržené komory o které se "otřela" vrtule. No co se dá dělat, padák už je na cestě do MACu. Alespoň tak budu mít možnost otestovat kvalitu servisu mého oblíbeného dodavatele padáků :o)

Garboš precizně létá i se zavřenýma očima X-site.cz - second servis :o) Ňoumen se sice zuřivě oháněl vydličkou ale stejně svoje jídlo těžko hájil - hlad je hlad :o) Večerní bogbít Brněnská partička u fotbálku

Létalo se stejně jako loni až do západu slunce. Po setmění jsme se opět stáhli do hostince a nastala ta správná tlačenice na jídlo. Na čerstvém vzduchu člověku vytráví a nasytit tolik hladových krků na jednou nebylo jen tak. V přilehlém sále se pomalu začala rozcvičovat kapela a začal nám další večírek, tentokrát poněkud hlučnější a bujarejší než ten páteční. Na ubikace jsem se dostal někdy kolem třetí ranní :o)

Trojkolka ... a ještě jednou v detailu Luděk Vlach Krátky Machajda Šilhajz a jeho předletová rozborka

A ráno kolem osmé opět zvuk klaksonu. Dnes to vypadá ještě líp než včera. Skoro nefouká, sluníčko prokukuje už od rána, jen ten padák vypadá pořád stejně. Kamarádi mě sice ochotně nabízí zápujčku ale nerad bych si něco půjčuji a tak se jen tak poflakuju a dělám si fotky. A že bylo na co koukat, například Kantor s Tatrankou předvedli ukázkový tandemový start s krosnou.

Kantor a Tatranka předvedli krásný start motorového tandemu na jedničku Dvořka vyhlíží nejakou oběť na fotografování Backside Machajda Tomík ve vypůjčených věcech.... ... stíhaný Dvořkou

Ňoumen nám v praxi předvedl jak lze krásně ohlodat do té doby krásnou kompozitovou vrtuli - stačí jen "vhodné" uložení motoru a rám z "kvalitního" materiálu, a Šilhajz přidal k dobru jednu "Želvu". No prostě dopoledne jak má být :o)
Před polednem se ale začala projevovat fronta co měla jít od západu a tak jsem se rozloučil a vyrazil k domovu.

Honzík Machajdů Božský Zdeňek létal tak rychke že se mě ho povedlo vyfotit až když přistál... X-sajtí šapitó v akci Šilhajz zakončil svoji exhibici efektní želvou :o) Šilhajz zakončil svoji exhibici efektní želvou :o)

Celá akce se vcelku vydařila a nebýt té mrzutosti s padák byl bych naprosto spokojen. Ale chybama se člověk učí a tak i na to lze pohlížet s optimismem :o)
Na závěr bych již tradičně rád poděkoval lidem co se na akci podíleli - nejviditelněji to byl Chorche, Luky, Jana a Vašek Běhavý a pak asi spousta dalších kteří ovšem tuto činnost úspěšně maskovali. Tímto lze považovat letošní sezónu za zahájenou a za 14 dní hurá do Vlasatic (viz. info na Mechovkách).

Zpět