Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

European Microlight Championship
Castelo Branco Portugal 2oo4


29. 7. 2004 - den třetí - aklimatizace

Je těsně před pátou hodinou ranní. Venku je ještě tma a celkem chladno a u našeho stanu je přistaven náklaďáček který odveze závodníky a stroje na startovačku (včera večer to ještě vypadalo tak že se tam máme dostat jak chceme). Pořadatelé na startovačce trochu zapracovali a už nevypadá tak šíleně, i když odsunout všudypřítomné balvany bylo nad jejich síly. Piloti startují na trať i když část volí jen seznamovací let s mapou. Brzy se opět rozfoukává a piloti jsou nuceni přistát. Prý to tam byl pěkný bigbeat.

Svítá... Východ slunce nad startovačkou Maršalové S čerstvě uváleného a pokropeného oraniště startuje Míša Křivánek - v pozadí město Castelo Branco Míša Machartová

U místních se projevuje znalost místních poměrů a startují až o hodně později kdy vítr na nějaký čas ustává aby se opět rozfoukal až před polednem. Holt jiný kraj, jiný mrav i počasí.

Mike Cambel Jones - ředitel závodů PPG Bulharský závodník s netipickým plynem který ovládá stiskem zubů Bříza loudí s Alenky informaci co bude k snídani :o) Portugalsko Náš camp - povedlo se mě ho vyfotit tak že vypadá podstatně lépe než ve skutečnosti :o)

Po snídani rozhodujeme o dnešním programu. V první etapě se vyráží do města na nákup hlavně potravin, potom je třeba dovést benzín a nakonec se vypravujeme k vodě k nedalekému jezeru. Koupačka je parádní i když teplota vody je asi taková jako u nás doma ve sprše.

Ruská dvoumístná trojkolka po přístání přímo do campu Stoupa ladí krosnu U vody... Vrána U UL bazénu

Při cestě zpět se stavujeme na letišti vyzvednout zbytek registrací a každý pilot dostává igelitku od pořadatelu obsahující tričko, čepici, odznáčky a pár dalších drobností. Na letišti zneužíváme místní bazén, protože cestou od jezera (asi 20 minut) jsem už opět oschly. Pak jsme dali pokec a kafíčko u kolegů ultralajtistů a hurá zpět do tábora na briefing o páté.

Pěkně jsme jim to tam vybydleli jožka Káčer Zdenál a jeho skok NA KAČENKU Ani jsem se nestihl vyslíct tričko a už jsem byl tam :o) Kolemjdoucí Zuzka se vyslékala také až v bazénu :o)

Informace na briefingu mají opět spíše informativní charakter a kdo bude chtít může si zítra opět nezávazně zazávodit. Na večerní létáni to moc nevypadá - fouká a fouká...

K motoorvému paraglidgu patří i motorový skejt Večírek Rus, Čech, Rus, Čech, Angličan, Purtugalec Ruský reprezentant Nejen na pivo se k nám sletájí...

Po campu už se rozkřiklo kde točí v Portugalsku nejlepší pivo a tak byla u našeho stanu nouze o půllitry. První kouzlo českého piva oběvil anglický maschal, který vyměnil svojí "služební" čtyřkolku za půllitr. Stavili se i kolegové s ruské reprezentace kteří výměnou za zlatavý mok přinesli kytaru. Směsice češtiny, ruštiny, angličtiny a portugalštiny zněla dlouho do vlahé noci...
Kontrolní otázka - víte jak se řekne portugalsky "na zdraví"? Anosa!!!

<- zpět na 2. den | 4. den ->