Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

European Microlight Championship
Castelo Branco Portugal 2oo4


30. 7. 2004 - den čtvrtý - aklimatizace

Ráno vstáváme opět před pátou jako první v campu. Pořadatelé nám pro dnešek posílají ještě menší náklaďáčky než včera a tak se přesouváme na startovačku na několik etap. Na každé auto se vleze buď jedna trojkolka nebo dvě krosny. To ještě netušíme se odvozu zpět se nedočkáme vůbec...

Portugalská step Portugalská step a v ní záhadné krátery s vodou Camp PPG Camp PPG Startovačka pro PPG

Závodníci mají naplánovanou cvičnou trať po jejíž zdolání si v "PPG area" proscičují slalom a přesnost přistání. Na zemi sice skoro nefouká, ale padáky ve sto metrech občas stojí. Čas se nám ale krátí a v sobotu začínají závody což znamená konec volného létání. Je tedy na čase abych se taky koukl do vzduchu. Připraven odcouvat směrem na Castelo Branco hladce startuji a kupodivu to není taková hrůza. Při zemi se dá dokonce někam letět :o)

Odělení trojkolek Obdivoval jsem snahu zemědělce v této pustině něco pěstovat Spáleniště Takových opuštěných kamených domečků je po krajině spousta Portugalské znaky jsou podstatně větší než ty na které se používají u nás, tento jsem viděl asi na 1 km

Dělám si výlet po okolí a okukuji zdejší krajinu. Je tu krásně, ale krajina je celkem jednotvárná - písek, kámen, keře, spáleniště, rozbořený kamenný domek, písek, kámen, keře, spáleniště, rozbořený kamenný domek a támhle je jeden větší strom. To co je na mapě označeno jako les je u nás považováno za skvělé místo pro start či přistání :o)

Setkání s MACem Stoupa Malá kopie velké čínské zdi Pohled směrem na Castelo Branco Portugalská step

Po přistání čekáme na auto které má do deseti minut přijet pro naše stroje. Po dvou hodinách čekání na slunci řešíme situaci svépomocí. Bříza z Jožkem letí rovnou k vodě kam máme namířeno a zbytek strojů postupně odvážíme v dodávce s které jsme vyhodili sedadla... Hodně problému portugalci řeší slovy "maňána" což je v překladu zítra, ale v podstatě to znamená že nikdy. Ale už se začínáme otrkávat :o)

Místní fauna Jedině ve vodě se dá jakš takš vegetovat i když i ta je značně teplá... Sagres dobře chutná, dobře plave Jožka Káčer se svým pstroužkem Kde je hlava?

Po té co jsme dotáhli poslední stroje do campu vyráží skupina vodomilců (kde jsem i já k vodě) a druhá skupina odpočívá ve zbytcích stínu. Je před polednem a teplota ve stínu právě zdolala 42 stupeň.

Zásobovací plavidlo Veget Bříza startuje Padák MASTER se parádí před zrcadlem Betch - novinka od MACů

U vody je fajn, předsunutá letecká spojka našlá krásné místo které splňuje všechny požadavky. Je zde kde přistát, dá se sem dojet autem, je zde kousek stínu pod stromy a báječné koupání - prostě značka IDEÁL!!!!
Po návratu do campu se rovnou vrháme do bazénu, protože dnes se fakt nedá bez vody vrdržet. Už se těším na večer kdy doufám teplota trochu spadne....

Jožka Jak jsem psal, vydržet se dá jenom ve vodě :o) Jak jsem psal, vydržet se dá jenom ve vodě :o) Jak jsem psal, vydržet se dá jenom ve vodě :o) Jak jsem psal, vydržet se dá jenom ve vodě :o)

Teamlídrová se právě vrátila s briefingu a dovídáme se zadání zítřejší ranní treningové disciplíny. Poprvé se poletí s logery a tak to bude test jak pro piloty tak pro oraganizátory.

Vzkaz domů: dnes jsem si vzal čisté tričko a trenýrky

<- zpět na 3. den | 5. den ->