Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Komáří rojení u Kebuleho

Poslední říjnový víkend se na Nové Živohošti konnal už tradičně Komáří slet. Už na Živohošť jezdím tak dlouho, že už si vlastně ani nepamatuju kdy jsem tady byl poprvé, ale jezdím sem rád a tentokrát jsem sebou vzal i ty moje holky. Kupodivu se nám povedlo vyzazit v pátek už v jednu odpoledne a po dvou hodinách celkem pohodové cesty jsme sjižděli serpentinymi dolů do údolí Slapské přehrady.

Karel se chystá na start s pasažérem, půvabná stewardka Simona bohužel zůstává na zemi, občerstvení se nepodává... :o) Hladký start - když se to umí tak to vypadá jako brnkačka Kamarádi letí... Krchleby Dlouhá úzká zátoka do které se vlévá potok Mastník

U hospůdky už byli Machjdové, neb maj asi houby co na práci a rekreovali se na Živohošti už od čtvrtka. Brzy se oběvil i Karel tříkolka se svojí dvoumístnou tříkolkou, po něm dorazil Kantor. Podle předpovědi mělo v pátek foukal, ale realita byla jiná a tak jsme se po krátkém občerstvení vypravili nahoru na Kunní letiště.

Nová Živohošť jako na dlani Kebule Airport Nová Živohošť FunFlý on-line OKO Koudelník hudebník

Na Kuním letišti foukalo tak akorát, oběvil se Milan Piklů s Oldou Starým, Machajdi už samozřelmě byli ve vzduchu a než my jsme se rozkoukali, oni už se vraceli z výletu po okolí. Start na jedničku, ačkoliv se mě snažil znervóznit Machajda, který si na svůj druhý start nachystal padák hned za mě a otravoval s dotazy typu "Kolikrát to zkazíš?" apod.

Veselá sešlost U Kebuleho je to všude samej vodník :o) Machajda studuje předpověď počasí Slavnostní vztyčení krůty I. Krůtí prdel

Kolem letiště to ve vzduchu trochu drncalo, ale kousek dál už to bylo naprosto pohodové. Kochal jsem se pohledy na zdejší krajinu, protože toto se mě zadařilo poprvé abych létal na Živohošti a ono ani nepršelo, ani nesněžilo a dokonce ani nefoukalo a mraky nevyseli těsně nad zemí.

Machajda měl při skládání krosny spoustu ochotných pomocníků :o) Velká malá trojka - Olda, Kantor a Luďa Fronta na startu Luďa Kuna Machajda

No a protože jsem nahoru svezl Kantora, který se tam jel jen kouknout a krosnu nechal v autě u hospůdky, mohl jsem ho zneužit a přistát si dole na Kebule Airport.

Přistává Luďek Kuna - jako vždy na perdel :o) Šťastný Luďek po přístání :o) Malý Šilhajz Obří ptáci kruťáci Stojánka na Kebule AIRPORT

Sbali jsem padák, složil krosnu, ubytoval rodinku kterou mě Kantor spolehlivě a bezpečně dovezl dolů (díky ti!!!) a konečně jsem si objednal jidlo a pití. Mňam, mňam, mňam....
Páteční večer probíhal v klidu a pohodě a všichni jsem se namlsání pátečním polétáním těšili na sobotu kdy mělo být ještě lépe.

Foukalo a tak se blblo se záložákem :o) I bývalý atlet se hezky zapotil :o) Dokonce i sám Kebule se zůčastnil soutěže!!!! Jirka Koudela v zápalu boje úplně zapoměl na svoji chromou nohu. Takhle s krosnou Machajda nikdy neběhá :o)

Ráno nás ovšem čakala oblačnost až na zem která se rozplynula až když začalo kolem poledne foukat :o( Slunečný ale větrný den se tak dal využít maximálně na vycházky kolem vody, ale i to stálo za to.

Nakonec se vítr utišil a začalo se létat Vodník Kebule osobně! Start s padákem z kterého kapala voda rozhodně nebyl zadarmo :o) Sluníčko rychle mizelo za kopec... Na pentličky vodník chytá dětičky :o)

Večer se vítr uklidňoval, ale pořád to nebylo ono a protože ke Komářímu sletu tradičně patří soutěž o "Držkovou" musel pan preziden vymyslet náhradní soutěž. Výborně posloužil záložní padák se kterým jsme byly nucení běhat na čas proti větru.

Stojánka na Kebule AirPort New Živohošť Jirka Koudela a jeho fung nový SPEEDY X-sajtí šapitó - opět postaveno trochu nakřivo :o) Machajda pořídil tuze vydařené videozáběry - hlavně ty ze vzduchu Západovka

Krátce před západem slunce vitr zeslábl a první natěšenci se začli vrhat do vzduchu aby urvali pár minut letů než sluníčko definitivně zapadne. Většina pilotů absolvovala sice krátký let, ale vraceli se se silnými zážitky s aktivní pilotáže.
Hřebem letového dne byl start vodníka Kebuleho. Dlouho se sice vymloval že má málo mokrý padák (a všichni víme že vodníkovi prostě musí kapat s šocu a padáku), ale po té co mu ho pomohl Karel s tříkolkou trochu potahat v mokré trávě a stárý dobry ICI meteriál dostatečně nasál, nacpal Kebule fajfku a připnul se ke krosně.

X-sajt si urval stehno! Krásná nová triky v rukách pana prazidenta V hospůdce Kuní špion No coment

Start si Kebule patřičně užil. Vitr u země v podtatě nefoukal, starý nacucaný Korsair ověšený pentličkami se jen velmi lenivě zvedal a fajfka v hubě skoro netáhla. Ale nakonec se vznesl a majestátně kroužil nad svým panstvím.

Nový prezidentský stejnokroj Tuhle rundu platím JÁ! Machajda fušuje (úspěšně) kuchařům do řemesla - palačinky byly skvělý!!! Ňoumes si nechal podepsat kalhoty Ráno u vody

Sluničko brzo zapadlo a tak i piloti zapadli do hospůdky. Vrhli jsme se na krůtičky, které letos trošinku zlobili a přerazili rožeň když se handrkovali která bude více nad ohněm, ale stejně se po nich nakonec jen zaprášilo.
Pak si vzal slovo pan prezident a vyhlásil vítěze běhu ze záložákem - kupodivu údajně nejrychleji běžel Tomík Macháčků!!! Letos mezi sebe Komářiři přijali jen jednoho nového člena - a to mou maličkost!!! Gatulujeme :o) Jakožto nový člen jsem chtě nechtě musel roztožit první kolo Krvavých zad no a pak už se jen otáčelo a otáčelo... No hezky jsme to oslavili :o)

Útěk před nízou oblačností na louku k Neveklovu Machajdí půjčovna sportovního vybavení Karel trojkolka Machajda X-sajt na celodenní tůře při výběru vhodného místa pro start :o)

V neděli nás ráno opět privítala nízka oblačnost. Před polednem se sice skupinka pilotů přesunula směrem k Neveklovu, kde bylo slunečno, ale brzy se přihnala oblačnost s které začalo pršet. Vyrazil jsem tedy na cestu k domovu. Pršelo a pršelo až k domovu... To už ale nemohlo pokazit vydařenou akci na které jsem po delší době potkal spoustů kamarádů a dokonce jsme si alespoň v pátek suprově polétali.

Zpět