Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Víkendový dýchánek na Živohošti

Stejně tak jako loni, i letos se první letošní akcí roku stalo setkání pilotů na Nové Živohošti v hospůdce "U Kebuleho". Akci organizačně zajišťoval Tomík Machajdů a tak se nelze divit že bylo hnusně. Přesto jsme si to všichni hezky užili a ten kdo nepřijel tradičně prohloupil :o)

Na Živohošť jsem se trefil celkem přesně... Hospůdka u Kebuleho Chcíplo to samo tvrdí Funfly... Honzík Macháčků na ledový plochý dráze Honzík Macháčků maskující se za abstinenta :o)

Na Živohošť jsem v pátek dorazil jako první, a byl jsem tam první a sám celou hodinu. Hlavně že mě už kolem poledního honili, jak to že jsem ještě nevyrazil...

Tomík Macháčků S Ňoumenem jsme si navzájem ošahali objektivy... V hospůdce... Konečně jsem to neměl nejdál já - Luďa to má ještě o 100 kiláků dál... ... a dovezl nám skvělý tvargle přímo od zdroje z Luštic :o)

Zdravé jádro se nakonec sešlo a večírek mohl začít. "U Kebuleho" jsme nikdy hlady či žízní netrpěli a i v pátek tomu nebylo jinak. Rozjedli jsme se a rozpili tak že jsme si museli vzít láhev na ubikace aby jsme nepřestali pít moc najednou a neudělalo se nám s toho špatně :o)

Co se týče distribuce alkoholu jsou Machajdí bratři přímo neodolatelní, ale prý to tam nakonec stejně nedrželo :o) Ňoumen těžce propadl parašutismu a celý večer si vybíral novou kombinézu... Teta Ela smutně kouká jak ji mizí páreček... Robocop Jede se na vyjížďku!

Ráno nás už kolem desáté probudil Machajda nastartováním své krosky. Poškádlit okolní vesničany s ním vyrazil Funfly. Vrátili se nadšeni po necelých dvou hodinkách a nebyli kupodivu ani moc od bláta.

Poslední istrukce - na krosce se brzdí zadní a motorem, hlavně ne přední vole! Pod Funflym i mohutná motorka vypadá drobně :o) Machajda vyrazil divoce! Přijel se podívat i mladej Šilhajz a vzal sebou i rodiče Od Tachova dorazil Jožka Káčerů aby Karlovi rozmontoval a smontoval tříkolku...

Jako další dvojice vyrazil Machajda II. a Viťoun. Ten je ze svého Vita zvyklý na větší komfort ovládacích prvků a s páčkami na motorce byl spokojen až když je trochu olámal a zapiloval :o)

... i Viťoun má takový zlozvyk se ve všem šťourat nejlépe kladivem a pilníkem Simče to sluší na motorce stejně jako na tříkolce :o) Honzíkovi to taky sluší i když helma by mohla klidně zakrývat větší část obličeje :o) Jožka Káčer vyráží... ... a spokojeně se po chvíli vrací :o)

Odpoledne dorazil Jožka Káček, který se hned vrhl na Karlovu tříkolku, kterou z nudy a za popíjení RUMu rozebrali a zase složili. Našli i místo kde umístit majáček :o)

I Simča používá při drobných opravách s oblibou kladivo :o) Jířa Koudelník, Luďa Kuna a Míra - na stole artefakty nového motoru... Na kus řeči a pár panáků se stavila i Kamča :o) Roztáhnout nohy... ...pořádně si to srovnat - Machajdi rádi poradí, pomůžou, objednají další kolo...

Nedělní večírek už nebyl zdaleka tak divoký jako ten sobotní. Ale rozhodně jsme se nenudili. V klidu jsme plánovali expedici Rumunsko, dozvěděl jsem se o tepelných čerpadlech... Ale hlavně se jedlo! Koho nezmohli pečený kolena, ten byl doražen skvělým uzeným přímo s Kunovic udírny. Kolem půlnoci jsme se rozutekli do pelíšků kde se mnou kupodivu nikdo nechtěl dopíjet včerejší láhev...

... a šup to tam :o) I sám vodník Kebule se ve finále potácel po lokále :o) Machajda dává dobrou noc svým dětem... ... kolem půlnoci už osazenstvo řídlo ... FunFly - zcela okouzlen a ozářen svoji novou mašinkou - Minolta DiMAGE A2

Ani nedělní ráno nám nedalo nadějí že by se dalo létat. Dal jsem si polívčičku, zaplatil nekonečně dlouhej lístek a s větrem v zádech jsem vyrazil prošťouchnout D1.
No co dodat? Akce to byla vydařená a tak nám ten nový rok společensky hezky začal. Teď by to chtělo nějaký ten zápis to letového deníčku od krosny. No třeba to letos vyjde na Blatné...

Na akci konečně nechyběl Funfly a tak se na FunFly-zone určitě taky něco objeví :o)

Zpět