Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

První letošní krosnění!

Už pří pátečním posezení v hospůdce jsme se domluvili že v neděli by to mohlo vyjít. Sobotu jsme bohužel zavrhli, neb mělo foukat a tak jsem si naplánoval jiný program. Ono nakonec nefoukalo, ale Víťa se natolik spolehl na předpověď, že vyrazil na loučku u Kratochvilky jen s padákem bez krosny s úmyslem pilovat křížové starty. Při odjezdu se mu ještě povedlo zapadnout do sněhu. S touto zkušeností jsme se dneska vydali hledat nějaké políčko ke kterému je sjízdná cesta a přitom na něm není moc sněhu. Nakonec jsme vhodnou plochu našli kousek od Říčan.

Zasněžený Říčanský potok Rosice pod sněhovou přikrývkou Říčky Zastávka u Brna Lyžařský areál - Zbraslav u Brna

Vítr vanul slabý proměnlivý (kupodivu přesně dle předpovědi). Ještě že díky předchozím větrným dnům na poli moc sněhu nezbylo a dalo se celkem lehce odstartovat. Po startu jsme si to namířili obloukem přes Říčky na Zbraslav pozdravit kamaráda, který se místo létání raději šťoural ve skútru značky Buran (už vím proč asi nazývá loučku za barákem Bajkonurem :o)

Lyžařský areál - Zbraslav u Brna Bajkonur Uzavřený a dnes pomalu zasypávaný důl Příbramský mlýn Víťa hladce přistál

Po několika kroužcích a zdravicích jsme se otočili a oklikou, tentokráte přes Babice, jsme se vrátili zpět. Já jsem uháněl rovnou nad přistávačku, protože jsem natankoval jen na 50 minut letu a začala mě být celkem kosa, Víťa ještě chvíli poletoval po okolí.
No počasí nebylo super, díky teplotě kolem nuly a vysoké vlhkosti jsem měl pocit že motor trošku přimrzá, ale stálo to za to!!! Doufám že konečně letos začnou zase trošku naskakovat zápisky do letového deníčku :o)

<- zpět