Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Předvánoční setkání v Prostějově

Neděle 18. prosince 2005

Letiště FALCON v Prostějově už se několikrát osvědčilo a tak dostali kamarádi skvělý nápad uspořádat zde předvánoční setkání pilotů motorových padáků. Akce se oficiálně konala až od soboty ale my nedočkáví jsme se sešli už v pátek.

Dorazili Machajdi, začíná se pít ve velkém :o) Tož vitajte! První várku krvavých zad obsluha rovnou namíchala, ale ty další už byli naprosto v pořádku :o) Šlo by to chlastat takhle? :o) Hlavní hnízdo jsem utvořili kolem kamen.

Cestou do Prostějova jsme bojovali na dálnici s velice silným větrem, kolem dálnice se občas válel věrem pohozený kamion, no bylo nám jasné že krosny asi vezeme zbytečně. ale co v autě je místa dost...
Na letišti nás přivítal Jarek Sura s Honzem Šedívákem kteří se snažili hospodu už od oběda alespoň trochu vytopit.

I na invalidním vozíku se může člověk zmrzačit, stačí do sebe prudce kopnout panáka :o) Krvavý záda V pátek byla o děvčata nouze... ... a tak se kluci nakonec vrhali na sebe navzájem :o) V

No metr kolem kamen bylo celekm teplo :o) Během večera dorazili Machajdí bratři až od Prahy a dokonce se jim povedlo přivést X-sajťáka, který je letos celkem vzácnost. Kluci tišnovští už tady teké byli a tak se nás sešlo tak akorát na povedený večírek u krbu :o)

Machajda Jsou tři ráno - jdem chrápat... Uragán co foukal přes noc se nečekaně zklidnil a tak hurá do vzduchu! I paragáni stihli dva výsadky než začalo zase sněžit. Víťova krosnička chtěla trochu poladit

Ráno jsme si řádně přispali (těšil jsem se na to celý týden) a tak jsme snídali krátce před polednem. Silný vítr se kupodivu celkem uklidní a na ploše se objevili parágáni s Andulou. Vítr opravdu slábl a tak se začali skládat krosny. Než začalo hustě sněžit tak se stihli sklouznout kolem letiště jen kluci s Tišnova.

Sněží! Paragání Jen co dosněžilo, dalo se opět létat. Roman nám ukázal že jeho tříkola něco vydrží a on taky :o) Skydive DROP ZONE Prostějov

Za hodinku a půl se ale počasí opět umoudřilo a dalo se místně poletovat až do západu slunce. Jediný problém byla celkem vlezlá zima. Brrrrrrr!!!!!

Čekal jsem že stužka bude služit k něčemu podobnému jako u závodů kombatů ale nikdo se nepřidal :o) Přistižen při práci! Tomáš Berka Mára Schulz U kulečníku...

Během dne dorazilo na letiště spousta kamarádů. Přijeli Mladí orli, dorazil Luďa Vlach, přijeli kluci od Vlasatic, objevil se Eda Holánek, no nebudu to vyjmenovát všechno, určitě bych na někoho zapoměl a to bych nerad.

Karel je skvělý společník Kluci od Vlasatic, Jara co to všechno spískal a Eda Holánek U báru... Jako vždy výtečná osluha Tomáš Brka s brynďákem

Hospůdka na Falconu funguje výborně a tak měli všichni dostatek dobrého jídla, dobrého pití, na televizi se promítalo co kdo donesl (a nebylo toho málo), panovala bezva nálada jak se na piloty sluší a patří.

Možná se dočkáme reportáže i na paraglide.cz Asistovaná reprodukce Machajdi ty svoje svinstva nalejou do každého :o) Šup a je to tam :o) Další oběť...

I dnes se klábosilo dlouho do noci, témat bylo milion, spoustu kamarádu jsem letos ani pořádně neviděl a tak jsme na konci roku doháněli co se dalo.

... a další Hlavně pořádně roztáhnout nohy, jinak si je poleješ! V lokále bylo celkem narváno Další oběť Machajdího řádění Šup tam s ním!

Do pelíšku jsem se dostal až někdy kolem druhé ranní a dlouho se mě nedařilo usnout protože X-sajt šíleně chrápe - už jsem si ho připsal do kolonky ke Zdenálovi a Chorchemu! Tomíka dokonce vyhnal spát do zimy na chodbu :o)

Machajda v akci Je zbytečné odporovat :o) Večírek nabral na obrátkách... Jejda ... ... no raději už vypnu foťák.

Ti kteří si přivstali si polétali ještě v neděli ráno, no na víkend kdy to mělo být beznadějně neletové velice slušné počasí. Kolem poledne jsme se rozjeli k domovu. Doufám že to byl nultý ročník a za rok se tu zase sejdem.

Letiště v Prostějově prostě opět potvrdilo svůj silný potenciál. Je zde skvělé zázemí, rovinatý terén dává možnost létat i za silnějšího větru, kluci to tady umí dobře zorganizovat. Letos budou závody motorového paraglidingu pořádány jako jeden dlouhý závod na deset dní a Prostějov je rozohodně horký favorit.

<- zpět