Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Tak jsem otestoval dárek od Ježíška

Úterý 27. prosince 2005

Napřed to vypadalo že s toho dnes nic nebude, neb jsem neměl hlídání, ale nakonec Jarunka do práce nemusela a já jsem mohl s kamarády vyrazit na louku za Rosice otestovat moji novou helmu. Na louku nad Říčany jsem dorazil dorazil já, Víťa a s Tišnova Tomáš (Mára nedojel – prý má problémy ze stabilitou :o). Foukalo trochu víc než jsme předpokládali a tak jsme se věnovali klábosení než to trochu zvadne. Při tom jsme celkem slušně promrzli a když se vítr umoudřil tak se mě ani nechtělo to tahat z auta. Navíc jsem si nebyl jist zda to tělíčko zhuntované vánočním obžerstvím bude ochotno udělat ten rychlý krok nutný při startu. Ale touha vyzkoušet dáreček od Jéžiška – novou helmu od Nirvany – byla silnější a tak jsem se přidal k těm dvěma fanatikům a začal jsem to skládat.

Před startem na louce u Říčan - foto ViDo Mechy strartuje - foto ViDo Počasí na výLET nic moc :o( Mechy a Tomáš Berka - duo MAC - foto ViDo Pod nohama Rosice - foto ViDo

Před startem jsme naladili vysílačky na 7 kanál a 17 podkanál, a můžeme startovat. Já jsem se do vzduchu dostal až poslední a chvíli mě trvalo něž jsem se přes všechno to oblečení nasoukal do sedačky. Nakonec se ale zadařilo a tak jsem mohl začít hledat ten knoflík pro klíčování abych navázal moje historický první vzdušné spojení s Víťem. A ono to funguje, a ono to funguje bezvadně!

Kluziště na bahňáku v Říčanech - foto ViDo Jediné místo kde je trochu sněhu - za zimním stadionem Rosice kde ho sypou do potoka. Tomáš Berka při prohlídce rosického zámku Rosické náměsti hodně poznamenala socialistická krabicová architektura... Rosice

Žádný hluk od motoru, žádný šum větru, krásně čistý příjem. Konečně se nebudeme ve vzduchu nahánět a létat sem a tam a mávat na sebe rukama kam vlastně poletíme. Vário ukazovalo teplotu těsně pod nulou, ale ačkoliv jsem byl celkem oblečen začala mě být po 15 minutách celkem kosa. Zahlásil jsem do vysílačky že otáčím zpět na základnu a začal jsem marně hledat třetí polohu na přepínači vyhřívaných rukavic aby ještě přitopily.

Uprostřed fotografie (označeno šipkou) je na vycházce Zuzle s Jarunkou a babičkou - fotky pro ty co si stěžovali že jsem dlouho neaktualizoval fotogalerii Zuzle Tomáš Berka se na mě pořád lepil :o) Rosický zámek vypadá ze zadu celkem neutěšeně - ze předu je to lepší :o) Víťa na finále Po přistání se setmělo, rozfoukalo a byla kosa!

Zpět to moc neletělo, což bylo divné protože i tam jsem měl pocit že letíme proti větru. První přistál Tomáš a koukal jsem že se vítr otočil a taky trochu zesílil. Já jsem už přistával jako helikoptéra a Víťa který přistával poslední už chvílemi neměl daleko k couvání. Při balené padáku jsme si navzájem pomohli abychom je nemuseli moc honit po louce. No vzhledem k datu to byla příjemná půlhodinka strávená ve vzduchu i když ještě teď nemám zcela rozmrzlé konečky prstů a to jsem se hodinku válel s Pilotem (časopis) ve vaně :o)

<- zpět