Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Háre krosna aneb krásná poslední lednová neděle

Neděle 29. ledna 2006

Ještě jsem syt zážitků z minulého letového dne, ale krosnička Karlička nervózně vrtí výfukem a chce ven, neboť je opět letovo. Jako hodný páneček svému miláčkovi nedokážu nic odepřít a tak krátce po třinácté hodině, kdy teplota dosahuje nejpříznivějších hodnot vyrážíme. Beru si svou dřevěnou záložní vrtuli aby na zdi nezapomněla létat. Po cestě nabírám kamaráda volnomyšlenkáře Závina, který se uvolil mě dělat pozemní personál.

Příprava na start u Kratochvilky No nebylo to v tom bezvětří a sněhu zadarmo, ale dal jsem do toho vše! Rosický hřbitov, Mechy nikde :o) Lyžařský areál Zbraslav Zbraslav

Jestliže včera bylo bezvětří, tak dnes je dvojnásob a tak dávám do startu vše a kupodivu celkem hladce startuji. Má první cesta vede nad Mechyho příbytek podívat se jestli se už vrátil z výletu na Novou Živohoušť.

Hřiště Zbraslav Březina Opuštěná vojenská základna u Zbraslavi Opuštěná vojenská základna u Zbraslavi Opuštěná vojenská základna u Zbraslavi Opuštěná vojenská základna u Zbraslavi

Auto nikde, tak ještě kouknu na hřbitov, jestli se neujedl kačen k smrti, ale nový hrob se nekope, tak se uklidňuji a vyrážím se podívat na sjezdovku u Zbraslavi, kde jsem nedávno se synem oprašoval své lyžařské vědomosti. Potom si letím vyfotit opuštěnou raketovou základnu za kteréžto fotky bych za komančů dostal minimálně desítku natvrdo.

Opuštěná vojenská základna u Zbraslavi V dálce dýmí Dukovany To bude o fous :o) Opuštěná vojenská základna u Zbraslavi Opuštěná vojenská základna u Zbraslavi

Jsem už notnou chvíli nahoře a začíná mě být pěkná kosa, ani radiokorespondence s kamarádem nepomáhá a tak si vzpomínám na diskusi na SkyFly o trimech. Na zpáteční cestě se bavím tím že je postupně povoluji a zkoumám letové vlastnosti.

Opuštěná vojenská základna u Zbraslavi Vysoké Popovice Zakřany Odtrimováno Zbýšov - Sička

Nakonec je vracím do původní polohy a šlapu raději speed. Závin mě mezitím vyšlapal ve sněhu přistávací kříž a jako odměnu za přesné přistání má připraven čaj s medem. Zasloužil jsem si ho.

Babice Návrat domů Nad rosickou oborou Rosice Čajíček s medem po přistání zaslouženě zahřeje :o)

Doma koukám na fotky a zjišťuji že jsem po cestě nabral do komory letadlo, prohlížím padák ale nic tam není. Uf, tak to jsme se asi nakonec minuli :o). HÁRE KROSNA!!!!

Text i foto: ViDo

<- zpět