Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Nirvana předváděcí den - Jihlava

Sobota 1. dubna 2006

V sobotu 1. dubna se na letišti v Jihlavě uskutečnil první (bude jich letos víc), předváděcí den firmy Nirvana. I přes nepříliš optimistickou předpověď se přijela podívat velká spousta lidí a bylo se na co koukat. Na letiště jsme dorazili se Zuzletem a Víťěm krátce po desáté a už nebylo skoro kde zaparkovat. Ale dobrých lidí se vleze :o)

Houpačky a kolotoče - to je něco pro děti :o) Highway - pohodlné a slušivé sedadlo na dlouhé výLETy Jirka Chorche Šrámek vysvětluje jak se do toho leze Colibri - nejlehčí krosna v sortimentu Nirvana - 18 kg Chorche naděloval hezké čepičky - také mám jednu :o)

Zima byla dlouhá a tak jsem se se spoustou kamarádů viděl po dlouhé době - setkání bylo tolik že jsem se ani nestačil všem věnovat - navíc Zuzle chvíli nepostojí a tak se omlouvám všem se kterými jsem prohodil jen pár slov a byl jsem odvlečen jinam. Mezitím jsem se snažil vyfotit si všechny ty novinky, které si na nás Nirvaňáci nachystali. Nesnažím se nějak medializovat Zuzle, spíše naopak, ale pokud jsem chtěl něco fotit tak to prostě jinak nešlo - Zuzle buď pózovalo, nebo někam prchalo...

Šedivák Míša Křivánek od Mladých orlů Kamča lákala do kurzů... Zuzle Zuzle

Teď alespoň stručně k prezentaci. Hned na začátku areálu, dostatečně daleko od výstavky, se u hangáru usídlili mechanici od Nirvány s měřící stolicí a ladili zde za značného vrčení krosny. Vlastní výstavka byla v hlavním hangáru jihlavského letiště. Hned u vchodu na mě jukla Kamča a snažila se mě nalákat do kurzu nebo alespoň na nějaký vyhlášený večírek do Tachova zatímco Jožka mě obral o objektiv, neb k jeho novému Canonu mu zatím dodali jen tele :o)

No ještě budu muset trochu povýrůst než mě ta nejmenší krosna bude - hlásilo Zuzle Který pak vtipálek to sem dotáhl z vedlejšího hangáru? :o) AGAMA - záchraný systém pro lety nad vodou - zde v nafouklém stavu Široký sortiment doplňků - od přileb až po peněženku - prázdnou... Servisní středisko v akci

U stěny hangáru byl veliký regál plný doplňků - přilby FullContact - ve všech barvách i velikostech, přilby od firmy ICARO, DVDýčka, batohy, trička, kombinézy - no prostě vše co naleznete v prodejně. Navíc tu byl stolek s bonbóny který si oblíbilo Zuzle :o)

Zleva: mladej Schulz, fůra hnoje od bejků, Tomáš, Roman, Mára a MIG Mára Schulz a jeho nový stroj :o) Zuzle a MIG Trošinku sprchlo a tak se vše nahrnulo do hangáru ViDo a Marchello testují Cruise TAXI

Další atrakcí, především pro Zuzle, byli sedačky zavěšené ke stropu. Skvělá houpačka kombinovaná s kolotočem - kdykoliv se začalo Zuzle dožadovat odjezdu domů vzal jsem ji na bonbón a pak do sedačky a byl na půl hodiny zase pokoj :o) Zbytek hangáru byl zaplněn tříkolkami a krosnami, u každé byl štítek s popisem, vždy byl na blízku někdo kdo odpověděl na otázku.

Mechy and Zuzle Zuzle je s dvoumístné tříkolky nadšeno - dá se na ní dokonce vozit jako na skluzavce! Colibri - nejlehčí krosna v sortimentu Nirvana - 18 kg Důležité je pro novou hračku nadhnout děti - od nich to maminka lépe pochopí :o) Cruise TAXI na lyžích

S novinek nejvíce lákala tandemová tříkolka Cruise TAXI, která je vlastně nadstavbou jednomístné tříkolky Cruise. Byla k vidění jak na kolech, tak na lyžích. Osadit ji lze jak motorem RODEO, tak nejsilnější novinkou - motorem MADMAX, který dává ještě o 5 koníků víc než moje RODEO. Se Zuzletem by nám zatím mohla stačit verze RODEO :o)

Obaly RODEO s AGAMOU v letovém stavu Bříza byl v jednou kole... K tříkolce jsem se neustále vraceli - Zuzle dokonce odhánělo ostatní s tím že je to naše :o) Letiště Jihlava

Přes den bohužel silně foukalo a tak byli k vidění ve vzduchu jen draci. Ale kdo si počkal a vydržel až do večerních hodin dočkal se letové hodinky před západem slunce. Já už jsem bohužel musel domů a tak to vím jen z doslechu, a v neděli ráno to prý bylo ještě lepší!

Akce to byla vydařená, místo zvolené vhodně uprostřed republiky a kousek od dálnice, jihlavské letiště poskytuje slušné zázemí. Co víc si přát!

<- zpět