Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Výlet do minulosti

Neděle 2. dubna 2006

Konečně je počasí na krosnovýlet a tak se rozhoduji pro návštěvu torza 150 let starého železničního mostu, ve své době prvního celokovového v Rakousko-uherské monarchii. Bohužel kamarádi mají většinou jiný program a tak se na startovačce setkávám “pouze“ s velkým a světoznámým (zejména na Tišnovsku) závodníkem Tomcatem Berxem :o)

Je teplo a slunečno a tak termika pěkně termí, startujeme však postupně mazácky mezi poryvy a vydáváme se neohroženě vstříc našemu cíli. Hned po startu přelétáme nad kajtařem který se stěží drží na zemi... No dnes si zřejmě užijeme aktivní pilotáže. Před Ivančicemi klesáme abychom se koukli jestli hasiči dobře poklidili po převráceném kamiónu a pak už se dostáváme do údolí kde se stékájí Jihlava s Oslavou.

Jsou už čtyři dny po kulminaci těchto řek ale pohled na stále zatopené domy a chaty je smutný. V dáli před Dolními Kounicemi už vidíme náš cíl-mosty. Z toho staršího a slavnějšího už zbyl jen kousek a ani barva na jeho ošetření už památkářům nevyšla..., starý Eifel, který měl ve stavbě prsty se otáčí v hrobě. Na zpáteční cestu se vydáváme údolím na jih od Brna a tak musím hlídat GPS kvůli CTR a TMA Tuřany.

Díky skvělému spojení informuji o poloze i Toma – moc se na sebe nelepíme neboť nám termix několikrát vyprášil kožich, ale vše jsme zvládli na jedničku a můj nový Déža (DESIRE) se choval vzorně. Také krosnička, kterou jsem si nechal včera v Jihlavě seřídit NIRVANA mechoši vrní blahem a tak se kocháme pohledy na Moravu, tu zahrádku naší malé republiky.

Je skvělá dohlednost, vidíme Pálavu, Mušovská jezera a v dálce hory-zřejmě Alpy. Nad startovačku se vracíme po hoďce a půl, ale dolů se nám ještě nechce a tak ještě zevlujeme po okolí. Bohužel kvůli času a ropným produktům musíme-škoda.

Text a foto: ViDo

<- zpět