Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Športom proti drogám

Je to tak. Žijeme vedle sebe, známe se roky, děláme skoro stejné adrenalinové sporty a tak co bráni tomu abychom společně podnikli akci. Honzovy mezi tím dorostl kluk do pubertálního věku a tak nabídka jako první padla jeho synovy Kubovi, aby se zapojil do činnosti mladých lidi od 15 do 25 let. Děláme už druhý rok výměnné pobyty hlavně na Slovensko, píšeme projekty a když nám ho schválí tak proč ne? EU docela slušně podporuje iniciativy mladých a náš Adrenalinsport klub takové akce zastřešuje.

Tento krát jsme vyjeli 16 členná skupina z Prostějova do Sabinova. Někteří postarší co byli na vojně, tak pojem Sabinov jím není až tak příliš vzdálen. Přibližně 390 km dlouhá štreka uběhla v koloně třech aut docela rychle. Kombinace lyží a motorového padáku je málo vidět, ale pokud to vyjde s počasím, může to byt paráda. Přijeli jsme do lyžařského střediska Drienica, kde nás naložili do terénních auta a transportovali do vysokohorského střediska Lysa. Jeden z prvních a největší šoku, který jsme cestou zažili bylo, že je všude kolem tak málo sněhu a my máme před sebou 9 dni lyžování. Napadlo nás, jestli se neotočíme zavčasu, než nás vyvlečou nahoru.

Majitel chaty  BUKi nás ale ubezpečil, že na vrchu je sněhu dost. Tak tedy souhlas... jeď. Dnes je tady snowboardová show, spoustu aut, muzika, skokánky všude red bull, prostě žije to tady. Navíc dnes naši hraji hokej,tak budeme fandit. Jak to nakonec dopadlo, to si pamatujeme.

Jenom co nás vyvezli nahoru a něco lehkého pojedli, Honza to nahodil na záda a lehce odlétl zalítat propagační let do areálu kde se soutěž snowboardistů odehrávala. Přiznám se, že jsem mu to záviděl. Lidi šíleli, nechápavě kroutili hlavami nad uměním a dovednosti pilotáže neznámého pilota, kterého jak jinak, než pokládali našeho chataře Bukiho. Ale on to byl náš Český Honza z Prostějova. V pravý čas ohodnotil, že toho bylo dost a odletěl zpátky domů na Lysou. "Toto je místo pro vaší reklamu" na padáku se zviditelňoval nápis. Je to pravda. Kdyby tam byla, tak už to přináší ovoce.

BUKi je také pilot MPG a tak velice šťastná kombinace. Na druhý den připadl sníh, udělalo se krásné počasí, romanticky západ sluníčka a na obloze majestátně se vznášející padák. I když s problémy jsem Honzovi nasadil na hlavu přilbu s kamerou, kterou používám na seskoky, ale i na pořizování krásných záběru při lyžování. Večer na velkoplošné obrazovce všichni obdivovali letecké záběry zimního střediska pořízené ze vzduchu tak, jak ho málo kdo pozná. Super. Vřele doporučují všem, věnujte se tomu, je to nejlepší co znám. Padák je nejideálnější létající prostředek na takové snímky. Ani rogalo ani letadlo ani vrtulník není cenově, pohledově tak operativní jako MPG-ééčko. Odletíš si kdy chceš, nepotřebuješ nato pomocníky, na vzlet a přistání nepotřebuješ žádnou velkou plochu. Natočíš to co potřebuješ, zkontroluješ a pokud to tam chybí, tak jdeme na věc ještě jednou. A to je velké plus. Ale nic nového vám pilotům neříkám. Žádnou Ameriku jsem nevymyslel a tak jsem rád.

Co tím chtěl básník říct? Po týdnu vylyžováni, vylétáni, objednávky na pořízeni leteckých snímku jsou, tak tam pojedeme na další sezónu opět. Přidáte se? I když to není zrovna nejblíž, cenově, atmosférou a pohostinností to nemělo chybu. Ubytování, celodenní strava a vleky na osobu za 600,- CZK na den a osobu. Tak to může byt, ne? Pivo ŠARIŠ 12° za 25,-SK, sjezdovka 20 m  a start/přistání padáků cca 25 m. Takže zájemci hurá na Drienicu.

Jarda Koribský
www.adrenalinsport.cz
tel:776 892962
e-mail: falconair@quick.cz

<- zpět