Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Vysoká škola motorového paraglidingu
Jihlava 2oo6

Sobota 15. dubna 2006

Dne 14. až 15.dubna 2006 proběhla na překrásném letišti uprostřed republiky v Jihlavě, vysoká škola motorového paraglidingu. Kde jsem byl pozván panem Zdeňkem Andrlíkem, a neboť jsem tvor zvídavý a po zkušenosti z minulých ročníků, jsem se rozhodl také se přiučit a dozvědět se něco nového. V pátek jsem dojel s Markem Schulzem až kolem 22 hodiny, a teorie se už probírala v sympatické hospůdce, umístěné přímo na letišti. Dojeli jsme v našem stylu, (…na nás se nezapomíná), a objednali si hned jedno chlazené a hned se zapojili do letecké debaty.

Zábava na úrovni. Teorie SPV Bedlivý posluchači Někteří šli dříve spát

Objevili jsme tam i skupinku ze spolku SPV no a v ten okamžik bylo jasné, že o zábavu nebude nouze. Diskutovali jsme o velmi důležitých věcech do brzkých ranních hodin a to i přes nevelkou radost spoluubytovaných.

Pršelo snad celou noc a fučelo jako ďas, takže to nedávalo ani moc velkou naději, že bychom druhý den polétali. Jaké, ale bylo moje překvapení, když ráno jsem byl vzbuzen jarním sluníčkem a slovy “… vstávej divochu, venku je letovo“. A to už jsem slyšel první nedočkavce jak zahřívají před hangárem své stroje a startují na výlety kolem Jihlavy. Po bezva snídani a dobrém kafíčku, jsem hned vyndal i já, svoji naleštěnou Nirvánku a hrrr do luftu. Zdenda pochopil, že bránit nám v téhle činnosti nemá cenu a teorii přesunul na pozdější dobu. Jen větroňáři zkusili vytáhnout své stroje a když zjistili, že jsme prostě všude , tak je jen přeleštili a opět schovali do útrob hangáru, takže celé letiště a okolí bylo jen pro nás, čehož jsme náležitě využili.

Pojďte s nama na pokoj, bude švanda... ... někteří ne Někteří i tak usnuli ... to neměli dělat p. Sculze v diskuzi na téma navigace

Pak proběhla teorie v učebně aeroklubu, kde pan Andrlík velmi poutavě zodpovídal všechny naše normální a jiné dotazy padající na jeho hlavu. Do diskuze se zapojil i pan Proček (Vrána), který velmi vtipně a poutavě doplňoval Zdendu v jinak nudné teoriji. Ke kvalitě přednášky, velkou měrou přispěla i velmi pěkně zpracovaná skripta s překladem pravidel FAI, zdravovědy a jiných důležitých dat.

Tak běžte létat, já si počkám... Dali jsme mu zabrat Diskutovalo se dlouho Velikonoce na krku. Všichni byli spokojení.

Po ukončení , někteří ještě ladily svoje stroje a jiní se již rozjeli domů k rodinám. Mi jsme s Markem také vyrazili pod příslibem večerního polétání u nás doma. Každopádně i ten, který netouží po závodním létání udělal VELKOU chybu , že nedorazil. Rozhodně stálo za to, se zúčastnit a poučit se, od nejlepších v oboru.

Text a foto: Tomáš Berka

<- zpět