Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Tak se nám oženila Vrána

Pátek 9. června 2006

Sešli jsme se v celkově hojném počtu již kolem jedenácté dopolední hodinky na náměstí v Lipníku nad Bečvou. Na radnici nám řekli že skutečně pan Vrána alias Proček bude dnes skoro hlavní osobou na taškařici zvané svatba. Ta nejhlavnější byla skutečně Monika. Pan oddávající nám řekl časové podrobnosti a přislíbil spolupráci s realizováním tohoto zábavného podniku. Neboť jak praví klasik: "Svatba je krásná věc ale nemusí být vlastní".
Nic nám v podstatě nebránilo započít s přípravami. Organizační tým byl v zásadě rozdělen na dvě sekce. Západní sekci jsem tvořil Já, moje asistentka Klárka a manželata Jílkovi z Mýta s ratolestí Michalkou.

Východní sekce byla početnější a zahrnovala piloty jako např. Klaper, Kenša, Pařez, dále mistr Návoj s chotí. Také v neposlední řadě byla zastoupena delegace ze státu Florida ze Severní Ameriky, a to několikanásobný team líder naší motorové repre a sice nikdo jiný nežli pan Denis alias Zdenál Jerolím.
Deset minut před půl se na náměstí jako první objevil Zbynďa Dančák na svém Harley Davidsonu. Přivedl sem kolonu vozidel s celou svatební společností. Počkali jsme až zmizejí uvnitř a začali jsme rozmisťovat rekvizity před východem z radnice. Tomáš Klaper vyrobil krásný pomníček s nápisem Vránova Svoboda. Bohužel byl slepen ráno a moje jinak velice šikovné ručičky jej při vykládání rozložily na pár škaredých kamenů. Takže okolo otevřená prodejna drogerie nám pomohla a tak lepidlo vykonalo své. Ještě pořád jsme měli minimálně patnáct minut než vyjdou ven. Připravili jsme chomout a hlavně koule na krk a na nohu.

Za malou chvilku se přišel pan oddávající a řekl že zhruba za tři minutky se objeví náž kamarád s čerstvou chotí. Obě novomanželata nakukovala do otevřených hlavních dveří z radnice ven a nestačili se divit. Jakmile se objevil Vrána ve dveřích vrhlo se na něj několik párů rukou a za pár okamžiků měl na levé noze jednu dvoukouli a na krku další skutečně těžkou další kouli. Novomanželka dostala pilku a začala manžela osvobozovat co jí síly stačili. Nastartovali jsme motory a rozfoukali jsme nevěstě účes.
Jako další úkol musel Vrána naložit svoji choť na tříkolku a prokázat že umí taky táhnout. Dopadlo to dobře a přemístili jsme se k pomníčku Svobody Vránové. Tam dostal krabici s maceškami a návod jak je na noc rozmisťovat na hrudník aby to přineslo kýžený výsledek. Nakonec nevěsta vyplatila klíčky od obou zámků a Vrána byl zase volný.
Přejeme jim radost a štěstí které z nich sálalo na každém okamžiku celé taškařice. Musím podotknout že nevěsta velice intenzivně bránila všemi dostupnými prostředky svého manžela, našeho kamaráda Vránu.

Přejeme jim jen vše to nejlepší.

                                                  Za realizační tým Zdeněk Andrlík.

<- zpět