Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Otestovali jsme novou startovačku

Sobota 24. června 2006

Původně se mě nikam moc nechtělo, úmorné horko, já celkem slušně nachcípaný, ale nakonec jsem se nechal ukecat a věru nelitoval jsem. Stálo to za to a já se po šesti týdnech dostal do vzduchu. A bylo to fakt za odměnu!

Modeláři zkoumají trosky svého stroje Mechy se stěhuje - každý kousek dráhy dobrej :o) Mechy startuje Dolní Kounice Nad Dolními Kounicemi

Foukal slabý proměnlivý vítr, a tak jsme se rozhodli otestovat plochu kterou jsme objevili pomocí serveru Mapy.cz. Nemáme to zase tak daleko a vzhledem k nedostatku startovaček v okolí Rosic se sem asi budeme vracet častěji.

Řeka Jihlava a Pravlov Mechy E461 Zátiší s letadlem Práškařská plocha u obce Silůvky

Práškařská plocha se nachází kousek od Silůvek a je celkem daleko od všech vesnic aby jsme tady někoho prudili. Navíc je na kopci a startovat se tady dá na všechny směry. Co víc si přát! Po příjezdu jsme se pozdravili s modeláři, kteří asi ke každé takovéto ploše patří a po domluvě s nimi jsem si zabrali východní konec dráhy tak aby jsme si navzájem nezavazeli - místa je tu dost.

Mělčany Kostelík - Dolní Kounice Dolní Kounice Dolní Kounice Dolní Kounice

Pomohli jsme Marchellovi složit jeho novou tříkolku ale na připnutí padáku se ještě necítil a tak jen trénoval pojíždění po dráze. Já s Víťem jsme tedy rozhodili svoje padáčky na dráhu a hurá do vzduchu. Obával jsem se v tom horku dlouhého startu a přehřátí pilota, ale nakonec jsem to oba dva hladce odpálili a ve vzduchu už bylo fajn.

Dolní Kounice Dolní Kounice Sady a vinohrady u Pravlova Koala OK CUR 09 Pravlov

Modelářům se hned naše přítomnost vyplatila, když jim Víťa pomohl ze vzduchu najít model, který se jim zřítil někam doprostřed pole. Po pátrací akci už jsme se mohli vydat na plánovaný výLET po řece Jihlavě.

Kupařovice Kupařovice Kupařovice Řeka Jihlava za Kupařovicemi Splav pro Medlovský Mlýn

Ve vzduchu byl absolutní olej, hezky teploučko, nádherné večerní sluníčko, no prostě pohoda. Pod náma se krásně klikatila líně tekoucí Jihlavka, občas nějaká ta vesnička, no máme to tady hezký!

Medlov Řeka Jihlava Poctivě jsme kopírovali meandry řeky Divočina Smolín

Kousek před Pohořelicemi jsme se odpojili od řeky a letěli jsme se podívat na písečňák do Bratčic. Odtud pak zkontrolovat jestli má mladej Doubek na chatě vyčištěné zoubky a se západem slunce zpět na základnu.

Parádní večerní světlo Velká voda tady nadzvedla nějakou rouru :o) Červnové horké slunce Stále jsem vyhlížel nějaké ty záhadné obrazce v obilí - v této oblasti se vyskytují - ale našel jsem jen tuhle síťovinu... Písečňák Bratčice

Maximálně spokojení jsem opět hladce přistáli těsně před západem slunce a určitě jsme tady nebyli naposled.

Písečňák Bratčice Písečňák Bratčice Opevnění Ořechov Kýčovka :o) Spokojeně balíme

Foto: Vido & Mechy

Zpět