Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Slet Chroustů - Červený Potok 2006

Víkend 4.-6. srpna 2006

První srpnový víkend se již tradičně pod masívem Kralického sněžníku konal slet Chroustů pořádaný vypečeným Spolkem Přátel Vzduchoplavby.

Dopolední vykutálené soutěže Dopolední vykutálené soutěže U kámýnek se dalo ohřát, nebo si něco ohřát... Letos jsme výhledů na okolní majestátné kopce moc neužili Kolem poledne dokonce i vykouklo sluníčko

Počasí letos bohužel moc nepřálo a tak se snad poprvé vůbec nelétalo, ale to vůbec neubralo na kvalitě sletu. Naopak, sešla se výborná patra kamarádů.

Stroje se letos pouze okukovaly, nelétal nikdo :o( Glaidův krasavec Tříkolky Náčelník Kílvap Namor Auto ZAPLETAL - kluci prý cestou sem ukazovali pasy - řidič Proksík, navigátor T. Berka :o)

Já jsem bohužel dorazil až v sobotu po obědě, ale pro ty co si přivstali, a nebo vyrazili už v pátek byli připraveny dopolední soutěže. Letos celý slet probíhal ve Westernovém stylu a to se odrazili i v tematice soutěží.

A začíná zase pršet... Honem pod stan Pořádný stan má veradnu A chčije a chčije... :o) Všimněte si hlavně lišáckých úsměvů těch dvou vzadu - zase kují nějakou kulišárnu

Kamarádi se rozdělili na dvě tlupy - sever a jih, a celé dopolední klání probíhalo jako týmový souboj.

Ve stanu V kině bylo narváno - však dávali samé trháky! Chvílemi to bylo napínavé... Ale většinou humorné Je libo gulášek - porce pro dva! :o)

Po obědě se opět rozpršelo ale dalo se sedět v suchu pod stanem nebo v nitru betonového bunkru kde se promítalo kino a nebo střílelo ze vzduchovky.

Ve stanu bylo taky norváno Mára Vinetou Schulz Ale tlamu to mělo hroznou! :o) No takhle je to výrazně lepší :o) A už je to i s muzikou

Celý den probíhala ještě jedna soutěž - ŠROUB - která spočívala v tom že mezi lidmi se pohyboval šroub a komu zůstane v 19:00 platí rundu pro celou hospodu. Zbavit se ho dalo jen tím že si ho od vás někdo další vzal.

V doutnících na kraji stolu je zamaskován ŠROUB! Matka náčelník nafasoval ŠROUB hned po příchodu :o) Karel již tradičně místo kamarádu obletoval děvčata :o) Roman se odmaskoval A máme tu vyhlášení výsledků dopoledních soutěží

Dobrovolně těžko a tak se používalo všemožných lstí, například šroub nalepený na zadní straně lahve kterou vám kamarád podal, šroub zabalený v papírových kapesníčcích které mě "kamarád" nabídl abych si utřel objektiv, šroub v pivu od kamaráda, šroub v doutníku...

První disciplínu vyhrál team vedený Romanem První disciplínu vyhrál team vedený Romanem Výhru si vychutnal A pak zase vyhrál team vedený Zdenálem No prostě jako vždy vyhráli všichni kdo přijeli! :o)

Já jsem byl majitelem šroubu 2X, ale byli i tací co se nechali napálit několikrát.

Bylo veselo! Vyhlásilo se ještě kde co :o) Drobná turbulence... :o) Jaroslav Šilar - SPV - sekretář klubu a kronikář Výčep byl vtipně integrován přímo do stanu a tak nám nepršelo do piva či jiných pochutin

Nakonec šroub zabloudil a nebylo vlastně jasné kdo ho měl naposled, což bravurně vyřešili SPV lahví výborné slivovice co nám poslala Matka Náčelník, která několikrát oběhla stan.

Je zvláštní jak se někteří šklebí když jim prásknete bleskem do xichtu :o) Je zvláštní jak se někteří šklebí když jim prásknete bleskem do xichtu :o) Nejmladší účastnice sletu! Ta podoba! :o) Ta píše!

Po té proběhlo vyhlášení výsledků dopoledních soutěž a nakonec spravedlivě vyhráli všichni! Pak už nastoupila kapela, která hrála dlouho, dlouho, dlouho až do rána. A hrála báječně, dokonce i já jsem si chvíli zatančil což je velice vzácný jev :o)

Po sedmé večerní jsem si konečně mohl šroub v klidu vyfotit, do té doby ho nikdo nechtěl podržet :o) U báru Dlouhej dým a pohoda jazz... Občas bylo potřeba dolít benzín do centrály, ale jinak šlapala jak hodinky! Už skoro neprší!

Nakonec bych rád poděkoval členů SPV za další báječný slet. Už se těším na další ročník - prý bude požár :o)))

Tipl bych to na autoportrét - Tomáš zase někomu sebral foťák! Slavnostní pokřik SPV! Výborná kapela - basista i chřestista hráli skvěle a dlouho! A brzy vyprovokovala první tanečníky k tanci Mechyko já, aneb to nejlepší na konec :o)

Další fotky naleznete u Glajda

Foto: Karel Bolech, Zdenál Andrlík a Mechy

<- zpět