Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Pátek třináctého - šťastný to den

Pátek 13. října 2006

Dnes to máme na dva díly :o)
1. část sepsal Mechy

Už od rána nás ve všech médiích masírovali tím že pátek třináctého je smolný den. Neví kde na tu blbost přišli, ale pro mě to byl den maximálně vydařený. Počasí vypadalo ku létání a tak jsme už od oběda něco domlouvali. Všechno se již tradičně několikrát změnilo ale změna je život.
Původně jsem měl jít na Říčany s kamarádem s tím že někam poletíme, nakonec ViDo odjel do Náměště, kde měl nějaké vyřizování s tím že krosnu bere sebou a zalétá si tam s Condomem. Já jsem odjezd do Náměště nestíhal a tak mě napadlo že odstartuji u nás a do Náměště poletím, pokusím se je tam někde najít s tím že se pak s ViDem svezu zpět.

Kakadu na Říčanech Kakadu strartující Dorazil i Marchello Říčanský rybník Kakadu ve vzduchu

Na Říčany jsem dorazil kolem čtvrté odpolední a hele máme tady návštěvu - podle fotek na Mechovkách sem dorazil sám velký Kakadů! Moc jsme nepokecali, času je teď málo a tak jsem mu jen krátce poradil kudy, kam a jak letět a on odfrčel na výLET po památkách. Já jsem se mezitím nachystal a když už jsem byl připraven na start dorazil Marchello. Času bylo málo a tak jsem musel nechat jeho osudu a vyrazil jsem směrem na Náměšť.

Krásně se nám to vybarvilo Opuštěný Bajkonur - letos jsem tady ani nelétal :o( Zbraslav - uprostřed stáj Karolína kam občas chodím na koníky Uprostřed fotky je malá flérka - odtud startuje s letájícím kolem Jan Tleskač Stanoviště

Cestou jsem zkontroloval Radima a jeho Bajkonur - nic, koukl jsem na Jana Tleskače - taky nic, nakoukl jsem nad Stanoviště za Jirkem, který se mě ozval do vysílačky že je někde nad Příbramí - bohužel byla tak blbá dohlednost že jsem ho neviděl, no a odtud už to bylo jen kousek do Náměště.

Jinošov Jinošov Jinošov Práškařská plocha u Jinošova Jedov

Pokoušel jsem se vysílačkou volat kamarády ale nic. Později jsem zjistil že ViDo si vysílačku nevzal a s Condoma se kterým jsem se nakonec spojil jsem nebyl schopný dostat jejich polohu. Až po jejich přistání se pochlubily že se poztráceli sami sobě a přiletěli každý z jiné strany. Dohlednost fakt stála za houby, což je vidět i s fotek, a tak jsem byl rád když se mě povedlo najít jejich auta a přistát.

Občas to vypadalo že zmoknem Řeka Oslava Náměšť nad Oslavou Vyhlížím kamarády Condomovi rozorali jeho oblíbenou loučku a tak museli vzít za vděk strništěm

Za čtvrt hoďky se objevil ViDo a další čtvrt hodinku po něm i Condom. Pro mě fajn výlet konečně od někud někam bez návratu, kluci se vrátili s fajn zážitky s revize po letecké základně a nedaleké přehradě, což se zajisté dočtete dál v textu od Víťe.

Kondom startuje ViDo nad Náměští ViDo nad leteckou základnou Náměšť ViDo nad leteckou základnou Náměšť Zvědavý ultralight

2. část sepsal ViDo

Jak již výše zmiňuje Mechy „že bude letovo jsme věděli“, jen domluva byla trochu chaotická. Původní plán padl jako naše vláda, ale ukázalo se že jsme mistři improvizace a ihned jsme vymysleli plán“B“. Já a Marčello jsme se přesunuli do Náměště za Kondomem a Mechy měl přiletět.

Náměšť nad Oslavou Náměšť nad Oslavou Náměšť nad Oslavou Náměšť nad Oslavou Náměšť nad Oslavou

Bohužel kaňkou na plánu „B“ se ukázala nevítaná aktivita JéZeDáků kteří zorali Tomášovu oblíbenou startovačku. Kousek vedle jsme objevili menší strniště , které však bylo ohraničeno ze stran kukuřicí, silnicí a oraništěm. Marčelova trojkolka prohlásila že odtud se nezvedne a tak se trochu smutně rozloučili a odjeli na domácí půdu. Já s Kondomičem jsme složili stroje, vyžádali si povolení k letu od vojáků, neboť jsme zamýšleli okouknout vojenskou leteckou základnu Náměšť a také průlet kolem JE Dukovany.

Náměšť nad Oslavou Letiště Náměšť Letiště Náměšť Letiště Náměšť Letiště Náměšť

Druhá kaňka se objevila když jsem zjistil že mám vybité baterky ve vysílačce. Nu což, poletíme jak v dobách za krále Klacka, tedy bez spojení. Byl hlášen slabý variábl a ukázalo se že Míková nekecala…, než jsme odstartovali tak to chodilo ze všech stran a tak jsme přetahovali padáky jak na cvičení.

ViDo osobně Kondom u letiště Vodní nádrž Dalešice Vodní nádrž Dalešice Vodní nádrž Dalešice

Nakonec se nám oběma podařilo napoprvé vzlétnout a už jsme si to šinuli nad město. Po nastoupání jsme zjistili že nahoře je celkem pošmourno s velmi malou dohledností ale zatím jsme se drželi plánu a letěli směrem na letiště a vodní nádrž Dalešice. Po průletu a revizi dráhy, kontrolní věže a probíhajících stavebních prací jsme se vydali nad vodu přehrady a na obhlídku elektrárny. Bohužel přišla kaňka číslo 3. Já letěl dál na jih, zatímco Kondom šel spirálou pozdravit někoho známého a až jsem přeletěl les a udělal 360tku zjistil jsem že ho nevidím.

Vodní nádrž Dalešice Vodní nádrž Dalešice Řeka Jihlava Přehrada Mohelno Mohelský mlýn

Chvíli jsem kroužil kolem ale potom jsem se rozhodl pro plán „C“ a to prohlídku druhé přehrady, tentokrát u Mohelna. No a potom už jsem letěl po řece Jihlava, kterou už jsem několikrát splul na keni (letos dokonce se mnou jel i Mechy). Asi v půli cesty do Ivančic jsem přeskočil trochu na sever do druhého údolí na řeku Oslavu, kterou také sjíždíme a po té jsem se proti proudu vydal zpět do Náměště.

Rekreační zař. Fiola Řeka Jihlava JE Dukovany Řeka Oslava Řeka Oslava

Také jsem se koukl na místo u vody, kde asi před dvěma lety spadl Britský vrtulník když se při cvičení snažil schovat před radarem a zachytil o dráty el. vedení. Zahynulo v něm tenkrát tuším sedm vojáků……. No a potom už jen návrat na startovačku okořeněný jen setkáním s nějakým zvědavým ultralajťákem, který si mě prohlídl pěkně zblízka, ale nakonec jsme si zamávali a rozloučili se jako přátelé.

Zřícenina hradu Levnov Ketkovák Dráty kde spadl vrtulník Rekreační středisko Řeka Oslava

Měl jsem dostatečnou výšku a tak už nad městem vypínám motor a kloužu si to jako volnomyšlenkář dolů. U auta mě něco barevnýho kvete, ale po vyklesání poznávám Mechyho a jeho oranžový Trendík. Přistání v poho a pak si vzájemě líčíme zážitky a čekáme až se objeví posledení hrdina dnešního dne. Kondom se vynořuje z oparu chvíli po mě a taktéž bezchybně sedá.

Řeka Oslava Řeka Oslava ViDo přistává ViDo přistává Kondom vysunuje podvozek

No co na závěr, byl to asi jeden z posledních delších letošních letů. Teda né že bychom byli takové bačkory a přes zimu nelétali, ale už to nebudou tak dlouhé výlety a taky světlo, zima a vítr nám nebudou tolik přát. Tak zatím „čaj“ a letu zdar!

Foto: ViDo, Condom a Mechy

<- zpět