Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Podzimní provoz na Kebule AirPort

Víkend 27.-29. října 2006

Minulý víkend jsme se po delší době opět sešli na Živohošti. Díky drobným administrativním neshodám kterým nerozumím to bylo asi několik volně se prolínajících akcí. Komáří slet, Piklovi narozeniny, něco u Kebuleho, něco u Slaniny, no hlavně že jsme se alespoň občas tak nějak potkali a dokonce jsme si zalétaly.

Přijel cirkus Nechápu to, ale Machajdů se s toho bordelu v autě někdy povede složit i dvě krosny :o) ... pravda někdy za použití izolaček - na někoho nezbyde starter... :o) Kantor výtáhl pytel a ten si jen tak vysel... Machajdí hadry

Ale od organizačních záležitostí k věci. Zcela výjimečně jsem na Živohošť dorazil zase první - asi kolem páté, takže jsem stihl romantický západ slunce nad zdejší až kýčovitou krajinou, pak jsem usedl do hospůdky u Kebuleho, objednal jsem si první dvojku Portugala a bavil jsem se tím že jsem zjišťoval za jak dlouho dorazí Macháčci. V pět tvrdily že tak za půl až hodinu dorazí.
Nakonec jsem na ně s večeří nečekal a v půl deváté jsem si dal segedín sám :o) Vzápětí se objevily, stihl jsem včas dojíst, a po přivítání jsme vyrazily do dolní hospody za Milanem a Oldou. Večírek se celkem vydařil, dokonce jsme ve finále zpívaly písně dokola u Piklů na chalupě - sousedi sory! :o)

Míra si postavil tříkolku Honzík Honzík minulost atleta nezapře - krásně běží... Podzimní pohoda Další Machajda na startu - Ňouma chystá foťák...

Ráno nás čekalo počasí jako vymalované. Vítr nula, obloha azurové barvy, nasoukali jsme do sebe rychle snídaní a zatím pořád jenom ve třech jsme řešily dilema jestli jet nahoru na Kunní letiště kde je neposekaná tráva a nebo startovat dole s Kebule Airport. Nakonec vyhrála varianta II. Postupně se začali objevovat další kamarádí. Dorazil Kantor, Trojkolkovic, Míra, Viťák, dorazil i Ňouma s věčně přesezenou nohou... Začali se skládat stroje a Machajdi zahájily první vlnu startů.

Machajda nás rozehnal od tříkolky Machajda Na to že mělo podle předpovědi pršet... Kantor Poslední listí s břízek je potřeba oklepat...

Honzík předvedl, že v něm stále zůstalo něco s atleta, a šíleným úprkem se vnutil do vzduchu, Tomík začal nevyhlášenou soutěž o nejnapínavější start tím že nás rozehnal od Karlovi tříkolky, za kterou jsme se schovaly v bláhové naději že tudy snad nepoběží - běžel právě přesně tudy :o) Karel to s tříkolkou taky slušně rozpálil, ale nikdo neměl na Míru. Míra si přivezl vlastnoručně zhotovenou tříkolku pod krosnu, kterou hned přihlásil do soutěže a předvedl nám jak to nestoupe, jak to umí přeskočit dráty, a jak je to rádo že to přistane :o) Nahoře foukalo, dole to drncalo a tak se nikdo nikam daleko nechystal. Každý si polevitoval po nejbližším okolí a pak jsme společně vyrazily na guláš.

Trojkolkovic Obídek - gulášek Dorazil Jožka Všichni se chystají k odpolednímu letu, nikomu nevadí že začíná pršet... Přístaviště po sezóně

Po gulášku, který byl tak dobrý že se ani na všechny nedostalo, jsme vyrazily zpět na louku. Obloha se zatáhla, přestalo foukat a dorazilo dalších pár kamarádů. Dali jsme domluvu že na sebe po startu počkáme nad kopcem a pak vyrazíme někam na jih (kam jinam teď před zimou). Tam někde přistaneme, dáme cigáro, nekuřáci si dají prd, a poletíme zpět. Během připrav začalo poprchávat, ale když jsem na to upozorňoval, tak jsem se jen dočkal odpovědi že je to pár kapek a ať se nevymlouvám. No než to poslouchat tak jsem se nachystal ke startu s tím že s kamarády klidně i zmoknu :o)

Stará Živohošť Stará Živohošť Camp Nová Živohošť Kebule Air Port Kebule Air Port

Na startu nic nefoukalo a s guláškem v břichu jsem skoro záviděl těm na které nezbylo - to se jim to utíká. No nakonec jsem do vzduchu na jedničku dostal sebe i guláš a koukal jsem že do kamarádů jak když střelí. Vyčkávání nad kopcem se nekonalo. Naštěstí jich většina patří mezi ty co "neumí letět rovně" a tak jsem je za chvíli dohnal. To už začali padat první větší kapky, ale nikdo se nechystal otočit zpět.

Zátoka u Živohošti Podzimní barvičky Slapy - Kobilníky Slapy - Suchá Loučka Fjordy na Slapech

Letěli jsme ještě kousek a v tom začali Macháčci přistávat na jakousi louku. To u pršelo celkem vytrvale a tak mě nepřipadalo jako dobrý nápad někde přistávat a pak startovat s mokrým padákem. Počkal jsem až všichni v pohodě přistáli a vydal jsem se zpět na Kebulí Airport s tím že alespoň někdo bude mít info kde je jim konec. To se mě po přistání potvrdilo, nikdo z nich nebral telefon neb je nechali pohozené v autě a tak jsem utěšil dorou zprávou alespoň Mírovu manželku, která mu marně volala.

Jedna s vesniček mezi Radičí a Hrazany Samota Úsuší - zřejmě tu bydlí nadšenci do létání - prohnal jsem se tudy jako sedmý a ještě pořád mávali :o) Machajdy vybraná louka pro mezipřistání - začína hustě pršet... Louka u vesnice Chlum Šilhajz přistával parakotoulem :o)

Když už jsme pomalu začali plánovat, čím pro ně zajedeme, objevil se nad hospodou Machajda první, za ním Machajda druhý, po chvíli dorazil i Viťoun, i když přiletěl s nějakého podivného směru, a nakonec dorazil i Míra o kterém Machajdi tvrdili že už asi neodstartoval neb to po 10 pokusu asi vzdal (teď už měl oddělaná kolečka a musel to odběhat :o) Jen Šilhajz měl nouzák někde u Neveklova (taky trochu ze směru), ale s tím se tak nějak počítalo :o)

Viťoun a Olda u masíčka Milan Pikl Handlování triček - Sima nechce XXL, Karel nechce Mko a Machajda chce nějaké s břichem... :o) Trička na vybraném vzorku populace :o) Mňamky u Kebuleho

A tak jsme se zase všichni šťastně sešli. Rozvěsili jsme padáky po ubykacích, kluci se mezitím předháněli ve vyprávění, kdo dal na louce s promočeným padákem víc pokusů, a vydali jsme se roztát do hospody. Hospody jsme poctivě zase několikrát vystřídaly, aby nebyl někdo nasranej, a do postýlek jsme se za bubnování deště dostali až po půlnoci. To se bude hezky spát...

U baru Krvavý záda jak jinak než s rukou Tomíka Míra - organizátor těch nejvypečenějších výLETů :o) Do Míry ten chlast padá jak němci do krytu... Ráno na ubykaci - to v pozadí je Honzík a do mého pokoje leze jen aby se schoval před mým Canonem, což nestihl :o)

Ráno už to na létání nebylo a tak jsme si mohli alespoň pohodově přispat. Kolem poledního jsme se rozjeli do svých domovů. Bylo to fajn a už se těším na Kachní orgie v únoru :o)

<- zpět