Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Návštěva Aeroklubu Křižanov

Neděle 11. března 2007

To jsem si zase jednou vykecával po telefonu s „Kondomem“ a přišla řeč na to že už jsme dlouho společně nebyli na nějakém pěkném výletu. Na neděli bylo předpovídáno slušné počasí a tak jsme se předběžně dohodli že bych za ním přijel do Náměště a někam se zaletíme podívat.
Ráno jako vymalované a tak jen potvrdit akci tydlifónem, naházet věci do auta a hurá na jatelinové pole mezi Březníkem a Náměští. Ještě jsem se stačil dozvědět z netu že kamarád bude u Bíteše lítat na odvíjáku a tak mu slibuji že ho také navštívíme. Po příjezdu se rozhodujeme že cíl naší cesty bude aeroklubové letiště v Křižanově.

Condom Startovačka u Březníka Komu se nelení tomu se zelení D1 Nádherná Vysočina

Je to proti větru, který už fouká celkem svižně, takže kdyby ještě zesílil tak se v pohodě vrátíme a když se nám podaří se tam prokousat, tak máme v plánu mezipřistání a potom se po větru vrátíme domů. Samozřejmostí je telefonát na věž ŘLP voj. letiště Náměšť a také na AFIS Křižanov – jsme očekáváni, těší se na nás. Startujeme kolem půl jedenácté, je krásně slunečno a je skvělá dohlednost. Neletěli jsme nijak závratně rychle, ale krásná krajina Vysočiny nám stále měla co nabídnout, takže jsme se ani chvíli nenudili.

Letiště Křižanov Letiště Křižanov Letiště Křižanov Vybalování po zimě - letiště Křižanov Vlečná - letiště Křižanov

Navíc kolem poledního kdy jsme se dostali k našemu cíli se začala probouzet i termika. Po příletu a zjištění že na letišti není provoz jsme k potěšení domácích „flígrů“, kteří motorové krosny zas až tak neznají, provedli několik průletů a perfektně jsme dosedli přímo před hangár. Samozřejmě okukování, otázky a zvědavost a na oplátku pozvánka na prohlídku hangáru a kafíčko s tatrankou v místním baru. Dozvěděli jsme se že zatím lítají jen ultralajti, kteří mají pronajatou polovinu hangáru. Na ně aeroklubáky s těžšími letadly je dráha po zimě ještě měkká a nechtějí si ji zničit. Koukali jsme jak se skládá větroň uskladněný na zimu v přepravním vozíku a jak je to jednoduché a rychlé když se to umí. A najednou bylo po 13 té hodině a začali jsme myslet na návrat.

Prohlídka hangáru - letiště Křižanov Prohlídka hangáru - letiště Křižanov Prohlídka hangáru - letiště Křižanov Prohlídka hangáru - letiště Křižanov Letiště Křižanov

Potvrzuji ještě volnomyšlenkáři „ Závinovi „ , honícím už termiku, že se za ním přiletíme podívat a už se strojíme do letového stavu. Když jsem místňákům kritizoval roztrhaný větrný pytel, říkali že tam u nich stále fouká a nyní máme možnost se o tom přesvědčit. V závětří se to nezdálo, ale teď na ploše je to znát a i díky termice to chodí ze všech stran. Startuji první a po odlepení čekám na Kondoma. Ten po vytažení vrchlíku bohužel škobrtnul a brnknul si vrtulí o rám. Takže ještě chvíli kroužím kolem a poté co se po ruko-vysílačkové konverzaci domlouváme že pro něj přijedu, se vydávám sám na zpáteční cestu.

Naše stroje na stojánce - Letiště Křižanov Letištní bar - letiště Křižanov Svačinka Naše stroje na stojánce - Letiště Křižanov Naše stroje na stojánce - Letiště Křižanov

Můj předchozí plán že ještě sednem u přátel volných myšlenek tedy padá, ale neodpustím si u nich chvíli potermit a zamávat si s nimi. No a potom už přilétám na místo našeho ranního startu. Teď po větru cesta utekla mnohem rychleji a díky termice byla i zajímavější. Však si taky motor řekl jen o polovinu obvyklé dávky benzínu. Tom – Kondom volá že pro něj nemusím jezdit, že už ho veze někdo z místních pilotů, tak v klidu balím a čekám na něj. Za chvíli ho přiváží sympaťák v červeným renaultu – jméno si bohužel nepamatuji, ale říkal že lítá s Vivatem. Takže díky a máte to u nás.

Letiště Křižanov Condom předvádí aeroklubákům metání kotrmelců :o) Chtělo by to novej pytel... Modeláři na práškařském letišti Nové Sady Volnomyšlenkáři s odvijákem na práškařském letišti Nové Sady

Na zpáteční cestě jsem se přece jenom za klukama – neomotorovanýma chudinkama stavil a strávil zbytek dne s nimi. No krásná neděle to zase jednou byla a pro takové je potřeba být na světě……… Čaj :o)

Text a foto: ViDo

<- zpět