Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

První letošní krosnění - konečně...

Sobota 9. únor 2008

Už se mě tomu ani nechtělo věřit - o víkendu prý bude hezky... a ono opravdu bylo. Zuzle jsem naštěstí udal babičkám a tak jsme se mohli s kamarády sejít krátce po poledni na naší oblíbené louce.
Sešli jsme se tři, já, ViDo a s Anglie dorazil na dovolenku kamarád Condom. Ono bylo vlastně hezky kvůli němu. Když jsme mu psali ať snad ani nejezdí, že už je tady od podzimu hnusně a ať si raději lebedí v pravých anglických mlhách, které jsou zajisté snesitelnější něž naše inverze, nevěřil a trval na tom ať mu nabijeme baterku do krosny, že se určitě bude létat – a ono jo!

Startovačka u Říčan No zase jsem v přípravách na start poslední... :o) Krátce po startu nad D1 Říčky - bahňák Říčky - bahňák

Dopoledne to sice vypadalo všelijak, ale nakonec mraky vyklidily oblohu, sluníčko svítilo a větřík vál tak nějak ze všech stran. Dvakrát jsme změnily místo startu, ale nakonec se nám všem povedl start na jedničku, seřadili jsme se do hejna a vyrazily na výlet.
Naposledy jsem letěl někdy v říjnu a tak jsem se před startem zaobíral detaily jako kam patří která přezka, na co je tenhle knoflík a kudy že to mám provléci tento popruh... Není proto divu že až po startu jsem zjistil že jsem na zemi nechal sluneční brýle a hlavně že jsem celkem odbyl fázi navlékání se do vrstev oblečení. Byla mě trošinku zima. To že jsem se nehodlal zdržovat zapojováním vyhřívaných rukavic když je na zemi tak krásně teploučko byla poslední, zato však zásadní chyba.

Hotel pro psy - Domašov-Říčky Domašov Lesní Hluboké Přibyslavice Rybník Horní a Dolní koupelna u Velké Bíteše

Po startu jsme si to zamířily na západ (ono u nás pro samá CTR zas na výběr moc není). Koukli jsme na oblíbený rybníček bahňáček u vesničky Říčky, dál na Velkou Bíteš kouknout jestli už se neodzimovali volnomyšlenkáři co se tak rádi vlekají na práškařské ploše Nové Sadym pocourat trochu po okolních rybnících – Vysočina je nádherná v každém ročním období...
Ale konec idylky. Už nad Domašovem mě byla zima, nad Bíteší už mě byla i kosa a nad Novými Sady jsem zahlásil do vysílačky že otáčím zpět na základnu... to už jsem necítil konečky prstů a nudle u nosu přestala vlát – zmrzla... Dát si ruce do klína a ohřát se jsem neměl v živém ovzduší odvahu, ono to celkem houpalo a občas i ouško pláclo radostí že se blíží jaro – ViDo se pak na zemi přiznal že mu radostí plácla půlka padáku :o)

Velké Bíteš Kostel sv. Jana Křtitele - Velké Bíteš Tady maj hnízdo STUDENT AGENCY žlutý autobusy - a maj tam i žlutej hovnocuc :o) ViDo nad práškařskou plochou Nové Sady Oblíbené startoviště volnomyšlenkářů k přeletům nad Vysočinou - Nové Sady

Otočil jsem o 180 a s nelibostí jsem zjistil že zpět to bude trochu proti větru. Ubral jsem trochu výšky a ono se to naštěstí rozletělo. Zkontroloval jsem kamaráda co létá ve Stanovištích jestli už nezahájil sezonu, pak jsem si to namířil na Zbraslav – nejkratší cesta domů. Ve Zbraslavi na mě již tradičně mával kolega letec Radim. Většinou mu jen zamáváme a letíme dál, ale mě už byla fakt kosa a tak se zrodila myšlenka přistát! Ale kdepak je louka nazývaná Bajkonur co má za chalupou? Zuřivý zemědělec ji zoral... ale koukám že Radim má větrný rukáv přímo na zahradě a tak sedám tam. Radim napřed nechápal proč s ním nemluvím a proč mě dojetím tečou slzy – ale když viděl že mám jen tenké rukavice bez vyhřívání pochopil a nabídl teplý čaj. O tisíceré díky!!!

Stanoviště Zbraslav - Březina Sakra kde je Bajkonur? Bývalá vojenská základna - dnes vězení U Radima na zahradě

Kamarádí se zatím přehnali směrem k domovu a start z miniplácku při tomto větru nepřipadal v úvahu a tak mě Radim ten kousek hodil autem – aspoň s námi pak pokecal na louce. Není nad to mít kamarády.

Tož dobré to bylo a příště už rozhodně zateplení nepodcením.

<- zpět