Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Slet motorových padáků - Chabeřice 2008

Víkend 16.-18. května 2008

Slet v Chabeřicích pořádaný Mladými Orli je již prověřené akce, jedna s těch která drží laťku na vysoké úrovni. Letos byl slet podle posledních módních trendů doplněn o další kolo Motorové ligy.

Air Port Chabeřice - jako vždy je narváno! Pohodář Roman Michal Křivánek - cvičení se stuhou Krásně vykroužený kroužek Pří nízkém průletu tahal Michal stuhu po zemi

Hned po příjezdu na krásné letiště na břehu řeky Sázavy mě zaujalo množství karavanů - tolik jsem jich viděl pohromadě naposledy v campu při Velké Ceně motocyklů v Brně. Je vidět že životní úroveň a nároky na pohodlíčko stoupají :o)

Krásně vykreslená trajektorie letu Kroužek kolem občerstvení - to kdyby někdo náhodou nevěděl kde má Fanda stánek Ještě by mohlo být zajímavé s tou stuhou zalétat slalom - pro názornost jak se to má létat by to bylo výborné! Petr Matoušek Věrka a zcela olétný Miloš

I přes původně celkem nepříznivou předpověď počasí se už v pátek večer vesele poletovalo, jo Mladí Orli si to umí zařídit. Po setmění se ti soutěživí sešli ve stanu na briefing, a ti nesoutěživí se věnovali zábavě u táboráku.

Repre dvojčata Motorový paragliding - sport pro chlapy! :o) Gaboš Parawaiting Ten červený padák kroužil vytrvale nad plochou tak dlouho až už nás všechny sral... :o)

Soutěži opět řediteloval Zdenál Andrlík a pro piloty si na sobotní ráno připravil navigační soutěž, která spočívala v hodnoceném startu, v hledání znaků v podobě písmen abecedy, které do hromady dají tajné slovo a návrat na letiště byl obohacen o přesnost přistání.

Gaboš byl po přistání zneškodněn lenošícími piloty, které svým vrčením prudil a budil! Briefing A ty nám můžeš taky... :o) Závodnická padesátka Michal Křivánek se na ligaře trošinku vytahoval - ale jenom když si mysle že ho nikdo nevidí :o)

Písmena se nacházela v bezprostředním okolí letiště ve čtverci 4x4 kilometry a tajné slovo znělo KARLÍK. Jediný Radim Frank našel Králíka :o)

Školní lavice dle ČSN pro dvě děti - závodníků se vleze 4-5 To není vorvaň - to je Labuť! :o) Břuch je užitečná věc - slouží nám místo speedů, dá se jim přidržovat mapa atd. :o) Radim je perfekcionista a na mapě si namodeloval i orografii zdejšího terénu Peťa Matoušek a výbornej gulášek

Po odletění navigační disciplíny se ještě rychle nabrífovalo MINI/MAXI, ale to už se rozfoukalo a tak musela být disciplína zrušena.

Hanácká klika provádí výpočty nad mapou Co pilot to originální návrh trasy! Zde varianta Říčanská. Varianta šílená raketa Varianta Patapuf Vatianta Všechny cesty vedou do Chabeřic

Přes den se kolem letiště prohnalo několik bouřek, ale k večeru se meteo situace opět vylepšila na tolik že se mohlo zase do vzduchu.

Varianta čárkovaná - tudy asi poletím.... :o) Mechová svačinka Buřina nad letištěm Viděli jste horor Moucha? Klaper zádumčivý

Výletníci se vydali do okolí, které tu opravdu stojí za to, a závodníci si naplánovali vzhledem k blížícímu se západu slunce přesnost přistání.

Tak poleť... Od té doby, co vzletová hmotnost některých pilotů přesáhla metrák, se Fanda ve stánku (v pozadí) řádně opevnil :o) Labuť letí Koník v trávě Řezňa poblíž terče na přesnost přistání

Většině pilotů se dařilo a padlo i několik nul. Je vidět že pravidelný tréning (hlavně na závodech) nese svoje ovoce.

Řezňa roluje pryč Peťa Matoušek si liboval jaká je to paráda nezávodit - aby nás zachvilku kolem závodů nebylo víc než závodníků :o) Labuť se nesměle potlouká na hranici měřitelné vzdálenosti... :o) Vašek Tomáš Berka na baletku - vysloužilou :o)

Miloš Václav s Věrkou startují Hezký Klapřík! Krátký Pepa Weis Další střed tentokrát v podání Radima Franka Comenzi blíž!

Air Chopper dosedá přesně na střed Slávek Chatrný trochu krátký Radek John startuje No tam to Zdenán fakt měřit nepoběží... Michal Nadažy taky dobře!

Další tandem na střed! Paša II Tázavý pohled za koilk? A radost psádky s plného počtu bodů. Jirka Paleta učí tříkolku létat s padákem

Roman bombarďák nechal cíl daleko pod za sebou... Jirka Koudela a jeho zásah tykadlem On Roman nakonec málem netrefil ani to letiště... :) Jirka má samo tříkolu v barvách HP Palec se na tříkolce nějak odnaučil běhat a snaží se i s krosnou startovat v sedě :o)

Kombajn - taky trochu krátký Laďo ta krosna fakt nemá kolečka! Jířa trénuje další přesnost Moje stará - to jako ta žlutá krosna, pod tou helmou je fousatej chlap! A opět Vašek :o) Na Blatné si odřel koleno, nedávno mu krosna sežrala loket, ale Chabeřice ustál bez ztráty kytičky!

Náš nejmladší pilot motorového padáku - jak jinak než z rodu Surů Air Chopper startuje Air Chopper v luftu Podvozek vysunut zajištěn Laďa je nezmar...

Po přistání posledního závodníka se Zdenál odebral rychle spočítat výsledky a ještě večer došlo na vyhlášení výsledků.

... a nakonec se do toho luftu vnutil! Přistávací světlo na Air Choperru Hoši naštěstí moc kšeftů nenadělali :o) Poletový rozbor Jeden s posledních na obloze

V neděli mělo už doopravdy pršet a tak hrozilo nebezpečí že by se nadělovalo v dešti. A navíc alespoň bylo večer co slavit :o)

Mladý Sura kouká jestli pan instruktor tatínek nemá nějakých připomínek - neměl k čemu. Vyškovsko-Prostějovská - před fotoaparátem simulují že je jako to létání zajímá, ale jinak se věnovali hlavně tomu grilu! :o) Sečteno a podrtrženo a tak si to teda vyhlásíme! Luboš Závorka přijímá gratulace pod dramatickou oblohou Miloš Václav a Věrka Brychtová

Večer se opět rozhořel táborák a ve stanu zahájila produkci hudební skupina.

Tříkolkáři Krosnaři Svíčky za Karla Svíčky za Karla Svíčky za Karla

Hodinu před půlnoci jsem se sešli na ploše letiště aby jsme zapálily svíčky za Karla Bolecha. Runway na Ruzyni mohla to množství světýlek jenom závidět.

Svíčky za Karla U stánku Muzikanti již značně infiltrovaní piloty Kudrnáč a jeho doprovodná skupina Jířa se snaží chytit rytmus

Taneční škola Romana Pavlíka - telefon na požádání poskytnu mailem A Jířa už se taky chytil :o) Pobavené obecenstvo Fanklub Kudrnáč

Po návratu do stanu postupně piloti nenápadně infiltrovali muzikanty a tak brzy splynuli hudebníci s posluchači v jeden dav.

I Roman si musí občas odpočinout Zdenál sice na noty neviděl, Pavla jim nerozuměla, saniťák to viděl poprvé a Jířovi to bylo jedno ale znělo to dobře :o) Tak kterou dáme další? Děvčata Romana dlouho odpočívat nenechaly Roman předvádí nový tanec - prý se to nedávno učil v termice :o)

Kudrnáč nezklamal a opět povolil uzdu jeho duši showmanna. Jediná bránice nezůstala v klidu.

Škoda že Roman není širší, Peťa vyšší a Jířa nemá tlustější brýle - napsal bych Široký, Dlouhý a Bystrozraký Tankování za letu Duet Zdenál vždycky chrástítko vyráběl s plechovky od piva, ale tohle mě žádnou plechovku nepřipomíná... Tanečníci

Asi hodinové jamování, kdy společně s Romanem odzpívali nekonečný příběh ze života, to se fakt musí zažít a marně hledám slov jak to popsat.

Víno, ženy, zpěv = Pavla :o) Rozdováděné publikum Zvláště zhudebněný souboj Trabanta a Simoniny dostal některé do kolen :o) Kudrnáč byl ve svém živlu Trocha rapu

Do spacáků jsme zalézali za ranního kuropění a to už pomalu začínalo pršet... krásně se spalo :o)

Bylo narváno Duet Trabant Simonini Fanouši Basák si spokojeně jamoval Došlo na ploužáky

Nedělní ráno už bylo jen ve znamení odjezdu. V tom dešti se ani nic jiného dělat nedalo.

Exif hlásí 3:20 - no už se trochu posedávalo :o) Kudrnáč umí na všechno :o) Ale Karla Gotta ne! Apartmán Fordka Vzbudil jsem se v poledne a kam se všichni poděli?

Tož dobré to bylo, i když sem to bohužel nestihl absolvovat celé. Mladí Orli zaslouží náš veliký dík. Samo že děkujeme i majiteli letiště a všem dalším co se podíleli na bezproblémovém a pohodovém průběhu celého sletu - hlavně Fanda s rodinou opět nezklamal a měl připravenou spoustu dobrot. Tak za rok doufám znovu!


Fotky od Gripena naleznete v samostatné fotogalerii ->
Video naleznete tradičně u FIAMA ->

Nakonec nějaké ty výsledky (pokusím se je ještě doplnit o detaily jestli to se Zdenála dostanu):
CHABEŘICE
Krosny:
1. Nadažy Michal      1971 bodů
2. Berka Tomáš      1812 bodů
3. Šedivý Jan      1810 bodů
4. Klaper Tomáš      1805 bodů
5. Řezníček Zdeněk      1667 bodů
6. Frank Radim      1400 bodů
7. John Radek      1185 bodů
8. Toman Gabriel      1062 bodů
9. Mazánek Vladimír      978 bodů
10. Sura Jarek      898 bodů

Tříkolky:
1. Václav Miloš/Věrka Brychtová      1778 bodů
2. Závorka Lubomír/Jan Válek      1753 bodů
3. Weis Josef      1213 bodů
4. Hubka Jiří      1178 bodů
5. Chatrný Slávek      799 bodů
6. Pavlík Roman      687 bodů

Průběžné výsledky po třech kolech naleznete zde->

Výsledky jsou pouze neoficiální! Prosím tandemisty o jména navigátorů - dík

<- zpět