Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Slet motorových padáků - camp RADARKA Koněšín

Víkend 8.-10. srpna 2008

Druhý srpnový víkend jsem konečně zase vyrazil na nějaký ten slet. Tentokrát nás čekala nová a neokoukaná lokalita, ačkoliv to máme skoro za barákem (asi 45 minut letu), bývalá radarová základna RADARKA, na které Jirka Introvič provozuje kemp určený pro všechny příznivce různých volnočasových aktivit. Letět se bohužel kvůli počasí v pátek nedalo a tak jsem musel po silnici Fordkou.
V pátek i přes celkem nepříznivou předpověď dorazila slušná partička pilotů, hlavně ti co to mají dál - Ostrava, České Budějovice... a tak se večer příjemně poklábosilo pod celtou vojenského stanu.

Sobotní ráno nás sice přivítalo sluníčkem, ale také větrem a přeháňkami, a tak to na létání opět nebylo. Alespoň tam nikdo nevrčel a já jsem mohl dospat spánkový deficit uplynulých dní. Zdejší okolí nabízí i pro neletové počasí spousty aktivit - někdo vyrazil do okolí na kole, někdo autem, v areálu Radarky je krásný terénní polygon kde dováděli nejenom dětí na čtyřkolkách a pitbike, Intrák nás tady povozil i v legendárním Úvazovi - panečku to byla divoká jízda...
Kolem poledního se dala dohromady partička na Paintball, já bohužel musel zrovna kolem poledního pro ty moje holky do Náměšti na nádraží. Možná bych to i stihl, ale měli jsme v plánu i oběd a ve vyhlášené pivovarské hospodě v Dalešicích nás trochu vyšplouchli tím, že nám po nějakém tom čekání donesli lístek, aby nám po té co jsme si pracně vybrali servírka řekla, že mají jen jídla s první stránky... Což o to, já se dál ani neprolistoval a jen jsem bezradně dumal jestli si mám dát pečená žebra, guláš nebo výpečky, ale Zuzle s Jaruš byli jiného názoru a tak jsme další půl hodinu hledali jinou hospodu...
Sobotní večer už se nás u stánku s občerstvením sešlo o poznání víc a tak nás čekal veselý večírek. Hrálo se na kytaru, klábosilo, Roman si užil oslavu svého svátku. Veselé to bylo. Ještě na začátku večera proběhl další briefing pro ty co se nezúčastnili už v pátek, neb předpověď vypadala nadějně na to že by to mohlo v neděli ráno jít. A jelikož se bude létat v MCTR Náměšť a poblíž jaderné elektrárny Dukovany je potřeba dodržovat určitá pravidla.

Nedělní ráno vyšlo přesně podle předpovědi, a tak mě krátce po východu slunce začali vrčet nad hlavou první ranní chrousti. Startovalo se s obou travnatých pásů přímo ze základny, a komu se zdálo místa málo mohl využít strniště za plotem. Většina pilotů to prvně vzala nad vojenské letiště Náměšť, tam se přeci jenom většina z nich jen tak nepodívá, a pak už to bylo na každém jestli si vybere výLET nad přehradou Dalešice, courání se po okolních rybnících a nebo bude jen tak exhibovat nad Radarkou.

Tož dobré to bylo! Děkujeme Intrákovi a všem jeho pomocníkům za fajn akci, která doufám nebyla poslední. Už se taky těším, jak si přelouskám knihu co jsme všichni dostali jako dárek i s věnováním autora - jde o knižně vydaný deník s Intrákovi plavby Atlantikem - hodně už jsem o tomto příběhu slyšel, tak jsem zvědavý jak to vlastně bylo :o)

Fotogalerie s této akce:

Zpět

Další odkazy související s touto akcí:
Standa Sýkora foto a video
Jiří Introvič Radarka

<- zpět