Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Valná hromada svazu motorového paraglidingu

Sobota 18. října 2008

Tento text není oficiálním záznamem s průběhu valné hromady motorového paraglidingu, ten hledejte jinde!

Po osmé ranní jsem před barákem netrpělivě očekával příjezd kamarádů, s kterými jsme se domluvili na společnou cestu do Jihlavy, na po třech rocích svolanou valnou hromadu svazu motorového paraglidingu. Krátce před devátou už si to frčíme po vyjímečně průjezdné dálnici D1, těsně před Jihlavou zastavujeme na nezbytnou kávu, když už většina z nás musela ošidit snídani, a po desáté hodině (takže skoro na čas) už se prezentujeme u stolečku kde úřaduje Věrča Brychtová. Fasujeme lístečky které nás opravňují hlasovat, a usedáme v očekávání věcí budoucích.

Kdy bude skara fungovat Paramotors Xcontest! Zástupci LAA, staré předsednictvo a Roman Ješita Pavlík Sešlo se nás něco kolem třiceti Jirka Hlavinka se hlásí Prezident LAA ČR

10:25 – byla zvolena mandátová komise ve složení Roman Pavlík, Honza Jílek, Jirka Šrámek, Vrána Proček a Tomáš Berka.
10:30 – dorazil Jířa Koudela s Břízou kterému se někde u Prahy potentovalo auto...
10:35-10:45 – desetiminutová přestávka během které se řeší organizační věci – Jirka Hlavinka už se na chodbě hádá neb nezaplatil členské příspěvky a tak je mu upřeno hlasovat....
10:45 – řeší se problém jestli někdo může hlasovat za Michala Křivánka (který chudák leží v nemocnici) a jestli lze přímo na VH zaplatit členské příspěvky – závěr zní že hlasovat mohou jen přítomní členové svazu a na místě zaplatit nelze.
10:55 – povedlo se schválit program valné hromady
10:58 – Roman právě zjistil že členové mandátové komise budou místo oběda počítat hlasovací lístky – důrazně protestuje!
10:59 – řeší se jestli tady mezi námi může zůstat Dešťovka jako host – není pilot, není v LAA – je odhlasováno že může zůstat – z davu zaznívá že pod podmínkou že bude držet hubu...
11:00 – František Salava přednesl dlouhý elaborát o tom jak se financují závody, kde se berou peníze, omlouvá se Mirkovi Humlovi že ho původně nechtěl jako společného hlavního technika pro paragliding a motorový paragliding – nakonec se ukázalo že to funguje více než dobře.
11:21 – Pavel Březina pohovořil o úspěších naší reprezentace na sportovním poli.
11:32 – Břízu vystřídal Jirka Koudela a přednesl nám zprávu o CIMA
11:52 – Zdeněk Andrlík referuje o létání pro radost a o ligových závodech které se letos povedlo celkem úspěšně probudit k životu.
11:56 – Michaela Machartová nám přinesla zprávu o medializaci a osvětové činnosti. Poté oznámila že letos už kandidovat do předsednictva nebude a zmizela.
12:05 – Slovo dostali zástupci Letecké Amaterské Asociace – prezident Jan Brskovský, hlavní inspektor technik Ing. Miroslav Huml, ředitel správy Jiří Koubík a viceprezident pro zahraniční záležitosti, průmysl a interní audit Ing. Jan Fridrich.
12:30 – Jiří Koubík vystřídal pana prezidenta a mluví hlavně o bezpečnosti – letos je za 400.000 Kč škodných plnění, s toho 350.000 Kč je podíl MPG (asi tolik stojí zbourání tří motorek a jednoho stanu).
12:50 – Mirek Huml nám přinesl spoustu zajímavých čísel. Za rok 2008 bylo schváleno 6 tříkolek a stejný počet jich byl i zaregistrován na LAA, krosen bylo schváleno 165, ale zaregistrováno jen 110, 55 „pilotů“ ten papír asi zahodilo do koše... prý se budou hledat, protože číslo nových strojů zhruba odpovídá přírustku nových piloťáků a tak je zřejmé že létají na černo. Celkově bylo vydáno 98 techničáků pro MPG, v současné době je jich 26 platných (to teda čumím když si vzpomenu na to hemžení na sletech :o), u krosen je to 701 vydaných ku 396 platným.
Celkem bylo vydáno 906 pilotních průkazů, z toho 500 za poslední tři roky čímž jsme svaz z největším přírustkem!
13:18 – Mirek Huml se propracoval k novému rozdělení našeho vzdušného prostoru. Zajímavé jsou především představy armády – dříve měli 600 letadel, s toho 400 letuschopných a vlezli se do toho co měli, dnes toho nemají ani desetinu ale zabrali by nejraději celou republiku. Bude se měnit TMA Ruzyně, uvidíme kolik si toho prosadí vojáci a možná se dočkáme i toho že by se něco zrušilo...
13:25 – nastupuje Jan Fridrich a referuje o nových předpisech v Evropě. EAS řídí EGV, ti nemají rádi EHPV, ale nevadí jim menší EMF což ale štve EFLEVA, ale je to úplně jedno IAOPA. To ale rozhodně nic nemění na kompletencích ECOGAS a NAA. (tohle berte s nadhledem – práce co pro nás všechny pan Fridrich dělá je velice důležitá a nikdo jiný to pro nás neudělá – rozhodně si to měli poslechnout ti co si neustále reptají že LAA pro nás dělá jen to, že vybírá poplatky za piloťáky...)

Někdy to byla legrace... ... pak to zase bylo spíš k pláči... Mandátová komise měla plno práce Chybí ti tam trojka vole! :o)

14:00 – ke slovu se konečně opět dostává Franta Salava a hned navrhuje odhlasovat si zrušení přestávky na oběd (později na to doplatí jen deseti hlasy :o) – jsme ve skluzu...
14:05 – je zahájena debata, T. Berka reklamuje nefunkční Paramotors Xcontest, jak může vyhrát když to sakra nefunguje (s přítomných to vadí asi jen jemu :o), navíc nemá výsledky ligy a jak má zjistit své průběžné pořadí! František s nadhledem kontruje že ligu vůbec nemá cenu sčítat a vyhlašovat ji není třeba a Xcontest přeci nefunguje teprv pár týdnů a on přeposlal komusi mail čímž udělal co mohl. Co by jsme za necelý 24.000 taky chtěli. Navíc za to odpovídá Machartová a ta tady není. I další debata probíhá stylem „ptejte se na co chcete, já na co chci odpovím“ :o)
Chorche stejně jako před třemi roky volá po tom aby svaz řešil i jiné věci než závody, mám pocit že ze stejným výsledkem jako před třemi roky...
Znovu se řeší jestli sčítat nebo nesčítat ligu... Salava je proti, Andrlík pro...
Další problém u kterého to vře je ranking – opět jak počítat. Názorů je mraky, Roman mluví rozumě, bohužel asi do zdi, nebo alespoň na mne to dělá takový dojem...
Probírá se MČR – co se kde za kolik dostalo – Toužim prej dobrý, ale platilo se vše navíc, Příbram taky dobrý, ale platilo se navíc i za parkování auta a Prostějov byl vlastně úplně nejlepší a peněz se za to dalo vlastně málo (65.000,-). Navíc to dělali na moravě hlavně pro moraváky a tak prej co brbleme. Já jsem tam nebyl tak fakt nevím, někdo tvrdil že se tam nebylo ani kam jít na hajzlík, někdo že to bylo dobrý...
Tuhle hlášku jsem si musel zapsat „Důvěra buď je a nebo není, tak co chcete budovat?“ - hádejte kdo to prohlásil :o)
Většina debat se vlastně jen nakousne a pak to nějak vyšumí, ale je málo času...
16:00 – nemá cenu se rýpat v minulosti, žijme budoucností – jde se na nominace do předsednictva. Našlo se deset statečných – já osobně kandidaturu s díky odmítám – na tohle bych fakt neměl čas a asi ani žaludek.

Kandidátka Jirka Proletář Šrámek Chlapy nedělejte v tom bordel! Honza Jílek je pečlivka Místní pizzeria měla s naší valné hromady jediná kšeft

Jedná se jestli předsednictvo nezúžit na pět členů, ale práce přibývá, členská základna se rozrůstá a tak je odhlasováno že zůstaneme při sedmi lidech.
16:30 – Romanovi se hned na druhý pokus povedlo na tabuli napsat všech deset kandidátů a tak můžeme přistoupit k volbě. Každý na lísteček napíše svých šest (maximálně) favoritů a lístek odevzdá mandátové komisi.

16:45 – je sečteno a jsou vyhlášeny výsledky:

 • Tonda Kulíšek - 22 hlasů
 • Vladimír Proček - 22 hlasů
 • Jarek Sura - 22 hlasů
 • Jiří Koudela - 20 hlasů
 • Zdeněk Andrlík - 20 hlasů
 • Pavel Březina - 19 hlasů
 • Tomáš Berka - 18 hlasů

  Dále kandidovali:

 • Jan Jílek - 17 hlasů
 • František Salava - 10 hlasů
 • Marek Šnajdar - 8 hlasů

  Hlasovalo 28 členů svazu, což není zrovna reprezentativní počet, ale když se na to ostatní vyprdli...
  17:00 – Tonda Kulišek byl jednohlasně zvolen předsedou, tak uvidíme jak bude fungovat model dobře zajištěného důchodce co na to má čas – držme mu palce.

  Nové předsednictvo Nový předseda - Tonda Kulíšek

  17:15 – následuje debata na téma co by mělo nové předsednictvo mít za úkoly. Je toho kopa, něco je reálné, něco je spíše z říše snů... Zvláště zástupce SPV doma náčelník určitě pochválí, po debaklu ve volbách se jim povedlo vyvolat hlasování o zrovnoprávnění příspěvku na ligové závody a slety – odhlasovalo se že na slety se nebude přispívat vůbec :o)
  Námětů by bylo hodně, ale čas tlačil a několikrát nám bylo naznačeno že už máme vypadnout. Nové předsednictvo slíbilo že hlavně zapracuje na komunikace s podhradím a tak snad brzy poznáme jestli se něco mění, v současnosti je na stránkách svazu 6 zpráv s datem 2008, 3 z 2007 a 1 z 2006, což je trochu málo...

  P.S.: zákulisní informace švitoří něco o tom že dva s členů nového předsednictva podali demisi, tak to možná bude ještě zajímavé...

  <- zpět