Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Valná hromada svazu motorového paraglidingu

Sobota 7. listopadu 2009

V sobotu 7. listopadu 2009 se uskutečnila v Říčanech u Brna valná hromada svazu motorového paraglidingu.
Koho dění ve svazu zajímá, byl zajisté osobně přítomen (bylo přítomno 30 pilotů z právem hlasovat) a proto zde jen telegraficky.
Program valné hromady:
1. Volba mandátové, návrhové a volební komise
2. Seznámení a schválení programu Valné hromady
3. Zpráva o hospodaření s finančními prostředky Svazu
4. Zpráva o hospodaření s finančními prostředky reprezentace a vyhodnocení výsledků
5. Zpráva o průběhu a vyhodnocení Ligy MPG 2009 včetně předání cen
6. Oběd
7. Vystoupení zástupců vedení LAA ČR
8. Diskuze
9. Volba „nového“ předsednictva Svazu MPG LAA ČR
10. Volba delegátů na konferenci LAA ČR
11. Usnesení valné hromady

Na začátku byla zvolena mandátová komise: Věrča Brychtová, Tomáš Klaper, Tonda Januška, Roman Pavlík a Jožka Káčer. Moderování valné hromady se ujal Jirka Šrámek. Na začátku jsme si odhlasovali program valné hromady, zprávu o hospodaření přednesl předseda svazu Tonda Kulíšek, o reprezentaci poreferoval Petr Matoušek.

Dalším bodem bylo vyhlášení ligy, včetně předání cen a pohárů třem nejlepším v kategorii motorové padákové tříkolky a krosny.

Program hezky odsýpal a tak ještě před obědem mohl vystoupit Jirka Koubík, který nás obeznámil s děním na LAA, o jednáních v Polsku aby se nám hezký létalo přes hranice atd., poté vystoupil Mirek Huml se zajímavými čísly, kolik nás zase přibylo a že jsme nejvíce se rozvíjející odbor. U jeho referátu se začali roznášet i slíbené řízky – mňam, mňam! Od Mirka Humla jsme se dál dozvěděli že už je u nás registrovaná první elektrokrosna (švýcar vyrobený v rusku), že se snad dočkáme zrušení otravných prostorů LKR 8 a 16 kolem jaderných elektráren, teď už o tom naštěstí nerozhodují vládní úřednici ale bylo to konečně předané do kompetence leteckého úřadu.... Poté vystoupila Jana Boboková s překladem článku o mistrovství světa od Estebana.

V 13:00 byla zahájena oblíbená diskuze. Jirka Chorche Šrámek zahájil debatu již tradičně povzdechem nad tím že svaz je jen o závodění a dělá se málo pro prosté lítače. Nasledovala smršť různých témat z nichž o některých se debatovalo velmi vzrušeně, ale celkově to bylo letos slabší :o)

Již tradičně se hledala cesta jak přilákat do svazu nové členy, perspektivně vypadá nápad se slevami pro členy svazu – Bříza i Jílek se tvářili že by to šlo – uvidíme co na to ostatní...

V rámci úspor jsme si odhlasovali snížení počtu členů předsednictva ze sedmi na pět – Jarek Sura dokonce navrhoval že by stačili tři.

Poté se přistoupilo k volbě nového předsednictva, zde jsou výsledky:
Tonda Kulíšek – 22 hlasů
Petr Matoušek - 21 hlasů
Jarek Sura - 19 hlasů
Pavel Březina – 18 hlasů
Jirka Šrámek – 14 hlasů

Vladimír Proček – 12 hlasů
Tomáš Klaper - 11 hlasů
Zdeněk Andrlík - 7 hlasů
Jožka Káčer – 5 hlasů
Honza Jílek – 4 hlasy

Předsednictvo si jako předsedu zvolilo celkem rychle osvědčeného Tondu Kulíška.
Pak už proběhlo jen pár rychlých hlasování. Zamítlo se zvýšení příspěvků s tím že by se pak dali nakoupit třeba mapy, i nadále se bude podporovat liga, slety pouze po té kdyby v naší chudé pokladně náhodou něco zbylo a několik dalších drobností...
Nakonec jsme odhlasovali usnesení valné hromady a byl konec. A to je konec, tedy vlastně začátek dalšího MPG roku - tak snad to půjde novému předsednictvu minimálně stejně dobře jak tomu předešlému.

<- zpět