Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Otevřené mistrovství České republiky v motorovém paraglidingu - letiště LKSB Prostějov - Stichovice 2010

18. 9. – 24. 9. 2010

18. 9. - sobotní registrace

V sobotu probíhala na prostějovském letišti ve Stichovicích od rána registrace pilotů, technická přejímka strojů a tréningové lety. Pro rozkoukání se byla pro piloty připravena tréningová navigace.

Večer v devět hodin proběhl první briefing, na kterém se po nutných organizačních věcech, nabrífovala navigační úloha na nedělní ráno.19. 9. - 1. task - Čistá navigace

Jednoduché zadání - obletět za 3 hodiny co nejvíce z 21 otočných bodů. Na každém pilotovi je kolik bodů si zvolí a v jakém pořadí je proletí, důležité je nepřekročit čas 3 hodin, který je kotrnolován podle loggerů – začíná a končí se měřit při přeletění prvního a posledního správně deklarovaného OB. Za překročení povoleného času je 100% penalizace. Jak se jednotlivým pilotů dařilo můžete posoudit s výsledků.
Výsledky s disciplíny:
Task 1 - kategorie OPENTask 1 - kategorie MČR

19. 9. - briefing v 20:00 - Přesná navigace

Úkol: Obletět definovanou trasu konstantní rychlostí na každém rameni, odhadnout čas příletu na známé otočné body. Rychlost musí být konstantní v rámci jednoho ramene – mezi jednotlivými rameny se může lišit. Trasa začíná a končí na bodu 001. Čas se začíná a končí měřit průletem bodu 001. Před startem odevzdají závodníci svou deklaraci času příletu na každý otočný bod. V rámci koridoru podél ramene budou umístěny skryté brány, ve kterých se bude vyhodnocovat čas. Skryté brány musí být proletěny každá pouze jednou a ve správném směru
Start: 7:00 (OB 001)
Konec: 11:00 (OB 001

Tak uvidíme jak to zítra dopadne!

Den 1


20. 9. - 2. task - Přesná navigace

Ranní disciplína je úspěšně odletěna - piloti to kvalifikovali jako pohodový výlet - trasa opět něco okolo 100 km, rovné luft, jen trochu zima.

Výsledky s disciplíny:
Task 2 - kategorie OPENTask 2 - kategorie MČR

20. 9. - briefing v 16:00 - japonský slalom

V 17:00 bude otevřeno startovní okno pro japonský slalom - pokud se tedy vítr utíší...

20. 9. - 3. task - japonský slalom

Třetí disciplína je za náma. Japonský slalom se všem vcelku vydařil, dokonce se to obešlo i bez karambolů!.

Výsledky s disciplíny:
Task 3 - kategorie OPENTask 3 - kategorie MČR

Den 2


21. 9. -. 4. task - slalom čtyřlístek

Ráno se odlétala další technická disciplína - slalom ve tvaru čtyřlístku. Opět se létalo na obou koncích letiště a tak jsem pro tentokrát fotil na straně dvoumístných strojů a tříkolek.

Výsledky s disciplíny:
Task 4 - kategorie OPENTask 4 - kategorie MČR

21. 9. - 5. task - čístá ekonomila

Oo 13:00 do 18:00 bylo otevřeno startovní okno pro ekonomickou disciplínu. Závodníci nafasovali 2 kg paliva pro jednomístné stroje a 3 kg paliva pro dvoumístné. Jako první odstartovali Poláci a hned po nich se vrhl do vzduchu Pavel Štěpán, který po necelých 3 hodinách ve vzduchu sklidil po přistání zasloužený potlesk. Jeho výkon ale ještě skoro o půl hodiny překonal František Salava a bral plných 1000 bodů. Na prvních příčkách se bude pořadí určitě měnit a to bohužel i kvůli nule, kterou si s ekonomiky dovezl Mára Schulz - do decku mu přitom zbývalo jen pár metrů... To Zdenál Andrlík si svoji nulou pozici v průběžném pořadí jen upevnil... (tomu chybělo do decku asi 100 metrů). Tak snad to vpříštíh disciplinách doženou!

Výsledky s disciplíny:
Task 5 - kategorie OPENTask 5 - kategorie MČR

21. 9. - 6. task - MINI/MAXI

Jako poslední discíplína uterního nabítého dne se letělo MINI/MAXI. Tyče byly napíchány hezky za sebou, ale mezi MINI a MAXI byla malá mezera a tak si většina závodníků dělala jednu 360 zatáčku (někteří i víc) aby stihli přestavit padáky s minimálky na maximálku. Díky tomu se to celé trochu nátáhlo a povedlo se to odlétat do setmění jen s odřenýma ušima. Jak se pilotům dařilo posuďte z výsledků.

Výsledky s disciplíny:
Task 6 - kategorie OPENTask 6 - kategorie MČR

Den 3


22. 9. - 7. task - navigace

Navigace po křivce, na ní časové brány známé, ale i tajné. Až z neuvěřitelnou přesností trať zaletěl Martin Lexa!

Výsledky s disciplíny:
Task 7 - kategorie OPENTask 7 - kategorie MČR

22. 9. - 8. task - rychlostní trojúhelník + ekonomika

Tak i odpolední disciplína se úspěšně odlétala, počasí neuvěřitelně přeje. Závodníci s odměřeným množstvím paliva (jednomístné 4 kg a dvoumístné 6kg) nejprve letěli asi 40 km rychlostní trojúhelník a po návratu nad letiště pokračovali do termiky. V této disciplíně exceloval Pavel Štěpán a německý pilot, kteří oba vydrželi ve vzduchu až do 18:00 kdy bylo okno uzavřeno.

Výsledky s disciplíny:
Task 8 - kategorie OPENTask 8 - kategorie MČR

Den 4


23. 9. - 9. task - ekonimika kolem pylonů

Na fotografování atraktivní disciplína, tak sem nalovil snad několik povedených fotek. Piloti dostali 1 kg paliva pro jednomístné a 2 kg pro dvoumístné stroje.

Výsledky s disciplíny:
Task 9 - kategorie OPENTask 9 - kategorie MČR

23. 9. - 10. task - slalom osmička

Výsledky s disciplíny:
Task 10 - kategorie OPENTask 10 - kategorie MČR

Den 5


24. 9. - vyhlášení výsledků

Závodů se celkem zúčastnilo 41 závodníků, 20 v kategorii PF1, 6 v kategorii PF2, 9 v kategorii PL1 a 6 v kategorii PL2. Otevřeného mistrovství se zúčastnil jeden Estonec, dva závodníci z Německa a 11 Poláků. Počasí bylo po celý týden letové a ředitel závodů piloty rozhodně nešetřil – 10 náročných disciplín jim dalo hezky zabrat, ale přesto odjížděli všichni zdrávi a spokojeni.

Kompletní výsledky:
Pořadí OPENPořadí kategorie MČR

Den 6


Tipy na další stránky:

Pokud vás zajímá aktuální počasí i s kamerou koukněte na letiste.pvfree.net/ ->
Druhá kamera je přímo na ploše - nová asresa!!!
Hodně podařené video ze závodů naleznete zde->

<- zpět