Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Kebule Cup 2002

O tomto víkendu se na Nové Živohošti konalo setkání pilotů motorových padáků spojené se soutěží. Všichni piloti kteří zatím pouze koketují s myšlenkou závodit tak mněli možnost si to v malebném prostředí Slapské přehrady nezávazně vyzkoušet. Celou soutěž organizoval Jirka Koudela a zaslouží si za to velký dík.
Předpověď na víkend vypadala značně pesimisticky a tak jsem v dešti nakládal krosnu do auta snad jen proto aby jí nebylo doma smutno. Cestou ku Praze se ale počasí pomalu zlepšovalo a za vysočinou už místy ani nepršelo a vítr polevoval na přijatelnou mez. Kolem páte jsme dorazili na místo a než jsme se stačili trochu rozkoukat tak už Machajdové skladali svůj stroj aby se tak stali prvními průkopníky kteří se o tomto víkendu podívají do vzduchu.
Díky zatažené obloze se začlo brzo smrákat a tak jsme se uchýlili do tepla útulné restaurace. Proběhlo oficiální zahájení, pouštělo se video a k tomu nějaká ta konzumace - zkrátka příjemný večer strávený s partou příjemných lidiček. S ohledem na to že ranní briefing byl naplánován na osmou ranní jsme byli krátce po půlnoci rozehnání do postýlek.
Sobotní ráno nás přivítalo sice zataženou oblohou ale bez srážek a se slabým větříkem. Po ranním briefingu a rychlé snídani jsme se odebrali na prostornou louku nad údolím. Byla vyhlášena soutěž v přesnosti přistání. Po startu který se hodnotil pilot nastoupal tak aby proletěl s vypnutým motorem bránou a minimálně jednu minutu plachtil k terči. Největší bodováná vzdálenost byla 6,5 metru a nutno dodat že většina pilotů si připsala pouze body za více či méně povedený start.
Úspěšně se odlétala dvě kola. Poté se konal slet dolů na Kebule aiport a následoval obídek. Po obědě jsme se opět odebrali na horní louku kde byl vytýčen slalom. Poletovat v malé výšce a snažit se u toho kopat v přesném pořádí do třímetrových tyčí které jsou od sebe zhruba padesát metrů je opravdu náročný oříšek. Po té co první dva závodníci nedopadli zrovna nejlépe - přesněji řečeno dopadli někde uprostřed trati - byla disciplína pro zhoršující se počasí zrušena. Do večera se ještě podařilo odletět minimaxi. Jedna se o průlet koridorem tvořeným opět tyčemi, kdy se pilot snaží poprvé letět co nejpomaleji a podruhé co nejrychleji. Hodnoti se rozdíl rychlostí.
Večer jsme se opět stáhli do hospůdky kde na nás čekaly dvě výtečné krůty mistrně připravené na rožni. Naše spokojená bříška za to mohou poděkovat Luďkovi Kunovi - DÍKY!
Zábava se zvolna rozbíhala a především ovečky z kladenského paraglidingového klubu se pod vedením Dvořky činili při likvidaci zásob alkoholu a to tak obětavě že pili ze dvou panáků současně :o)
Ranní briefing mněl opět proběhnout v osm a to mně tak vyděsilo že jsem se krátce po půlnoci zdekoval do hajan.
Ráno bylo krušné a díky tomu že celou noc prprchávalo i značně vlhké. Naděje umírá poslední a tak jsme se vydali na horní louku abychom tam zjistili že pro navigační soutěž jsou mraky opravdu nízko. Stáhli jsme se spátky do údolí kde byla ještě jakás naděje že by se dal odlétat včera zrušený slalom. Po dvojím přestavění trati bohužel vítr zesílil na tolik že byla i tato poslední soutěž zrušena.
Vyhlášení výsledků už jsem bohužel pro nedostatek času nestihl a tak jsme se krátce po druhé odpolední vydali k domovu.
Víkend se i přes nepřízeň počasí vydařil a patří za to dík nejen Jirkovi Koudelovi, ale všem příjemným lidem kolem Nové Živohošti. Na podzim má proběhnout další setkání a tak doufám že si budu moct prohlédnout okolí za příznivějšího počasí.

Další fotky si můžete prohlédnout přímo ve fotogalerii.