Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Kalendář
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Křest Zephyra v Milovicích

14. července 2009

Druhý dubnový víkend byl velmi vydařený! Už v pátek 10. 4. jsem se sešli na letišti v Milovicích, kde finišovali poslední práce na zbrusu novém Zephyrovi, práce šla hezky od ruky, a v sobotu se ho přesně podle plánu povedlo úspěšně poprvé vypustit do luftu. Při té příležitosti jsme řádně provětrali i Slučí hejno, i když el prezidento Sluka TEAMu stále neopustil zimní brloch. Následovala samozřejmě bujará oslava které se účastnil i fakír a obsluha jaderného bloku Temelín...

Fotky s této akce naleznete ve fotogalerii ->Jaké je to být pilotem, aneb Alan poprvé za kniplem


11. ledna 2009

Nedávno mě kamarád železničář pozval na pivo, aby ze mne vytahal nějaké rozumy ohledně letadel - zaujal ho simulátor na PC a tak se ptal na co jsou klapky, křidélka apod. Hned jsem mu tvrdil, že nejlépe si to na ten simulátor nacvičí v letadle a rozptýlil jsem jeho obavy, že by mohl být problém v tom že má brýle. Původně jsem ho chtěl nasměrovat do nějaké školy, na seznamovací let, ale hned druhý den jsem narazil na akci "Chci si vyzkoušet, jaké to je být pilotem" a tak jsem mu doporučil, že to bude pro něho přesně to co potřebuje. Vzpomínáte si na to, jaké ve vás zanechal zážitky váš první let? Já ano a tak jsem rád že mě to Alan připomněl a tak jsem ho ukecal aby to i sepsal ->S Dynamicem k polárnímu kruhu
22. července 2008

Koncem června se mě nabídla příležitost obsadit druhé sedadlo v letadle WT9 Dynamic, kterým měl kamarád Martin namířeno do Skandinávie. Musel jsem obětovat slet motorových padáků Chocni, musel jsem trochu přeorganizovat pracovní povinnosti, ale za ten zážitek to rozhodně stálo. Strávili jsme 17,5 hodiny ve vzduchu a uletěli jsme 3499 km - slušný výkon na ultralighta. Počasí ve Finsku nám bohužel příliš nepřálo a tak jsem se až za polární kruh nedostali, ale třeba se to povede někdy příště.

Kompletní reportáž naleznete zde ->
25 nových fotek ve fotogalerii letadel
4. června 2008

Poslední dobou ty letadla dost šidím... no co se dá dělat, tak alespoň pár nových fotek co jsem pořídil během zevlování na letišti Kroměříž. Nejdete je ve fotogalerii.


Husté mejdlo v Nymburce aneb jak dopadli křtiny, narozeniny a první sóla!
29. ledna 2008

Co že se to dělo o víkendu na letišti Nymburk? Byla tu uspořádáná velká taškařice ku příležitesti křtu Machbusu, Funflých narozenin, opožděné vánoční besídky, oslavila se první sóla Mladých svišťů a nekonec vystoupil i fakír Jaromír. Jo když se sejde parta fajn kamarádů, bývá veselo... A já jsem si konečně po dlouhatanánské době zalétal.

Fotoreportáž naleznete zde ->Machajdi v Nymburce
2. října 2007

Konečně jsem dokončil reportáž s předminulého víkendu. Se Zuzletem jsme se vypravily na slet motorových padáků na Živohošť a cestou zpět jsme to vzali zkratkou přes Nymburk, kde břatři Macháčkovic absolvovali první výukovou hodinu na ultralajtu.
Celou reportáž najdete zde ->


Vánoční Besídka u FunFláka
7. prosince 2006

Minulý víkend proběhla na letišti Milovice již tradiční Funflý vánoční besídka. Večer jsme si hezky poklábosili a v sobotu dopoledne došlo dokonce na létání a já byl poctěn možností proletět Funflákův nový letoun - nejlepší letadlo na světě - SLUKU.

Více v krátké fotoreportáží zde ->Smějící se Samba nad Brnem
9. června 2006

Minulý týden proběhla v Brně již tradiční přehlídka ohňostrojů - IGNIS BRUNENSIS. Ohňostroje mám rád, ale letos jsem nestihl ani jeden, tedy až na ten poslední, páteční a to ještě jen díky tomu že mě vzal Kučo letadlem.

Krátký text a něco málo mizerných fotek naleznete zde ->Brno-Tuřany
exkurze na stanovištěm řízení letového provozu

19. března 2006

Na sobotu Leoš Ertl s letiště Aircon Miroslav domluvil exkurzi na stanoviště řízení letového provozu do Tuřan. Rádi jsme jsme s Víťem využili příležitosti podívat se do míst kam se člověk normálně nedostane a v 10:00 už jsme stepovali před terminálem Tuřanského letiště.

Článek s fotkami naleznete zde ->Noční VFR do Prahy a zpět
13 ledna 2006

Tak jsem konečně odlepil v tom novém roce nohy od země. Všude je tady sněhu po kolena a tak se dá létat jen na velkých letištích. A když už z velkého letiště tak velkým letadlem a když už v týdnu tak v noci.
Byl to velký zážitek a fotky a text to bohužel nevystihují, ale lespoň nástin naleznete zde ->


Mám novou známost - CIRRUS SR20-G2
14. prosince 2005

Původně jsem s kamarádama na víkend plánoval krosnovýlet někam po větru (měli jsme domluvený svoz), ale pak přišla nečekaná nabídka. Zavolal Kučo že jede na Tuřany prohnat nový stroj - čtyřmístný Cirrus SR20-G2. Krosna bude muset počkat, třeba na víkend do Prostějova.


AirCon NEWS
25. června 2005

Uf, konečně jsem se dostal k tomu abych zpracoval článek z nedělního výletu na letiště. Ještě tady mám fotky a zážitky s pondělního a uterního krosnění, ale ty se tu asi oběví až po dovolené na kterou zítra odjíždím... I když pokud tam bude signál a tak to možná po večerech spáchám na chatičce. Takže sledujte Mechovky!


V tomhle hicu jedině do Lednice
28. května 2005

Ve čtvrtek jsem měl náhodou cestu na jih moravy a tak jsem se zastavil po dlouhé době na letišti v Miroslavi. Bylo krásné počasí a na letišti panoval čilý provoz. Spoustu fotek a něco málo textu naleznete zde ->


Sobotní výLET za Pradědem
2. února 2005

Konečně jsem se dostal k dokončení článečku o sobotním výletu z Jižní Moravy do Jeseníků.
Článeček naleznete zde->Jak na Nový rok tak po celý rok
1. ledna 2005

Již po třetí se na Mechovkách objevuje tento nadpis, i když loni byl pro nepřízeň počasí lehce modifikovaný. Letos se nás sice nesešlo mnoho, ale počasí přálo a tak jsme započali letošní leteckou sezónu tak jak se sluší a patří.
Pár fotek a krátký komentář naleznete zde->AirCon NEWS
4. prosince 2004

Už od středy na mě útočí nějaký Moribundus, ale díky zázračnýmm pilulkám co mě doporučil kamarád, jsem se dnes cítil natolik dobře že jsem po obědě vyrazil s postele rovnou na letiště. Do vzduchu jsem se vypravil hned dvakrát a podařilo se mě pro vás vyfotit i něco fotek->AirCon NEWS
29. listopadu 2004

Na víkend nakonec vyšlo celkem slušné počasí. Mamka si odešla do práce, a tak jsem si po obědě se Zuzletem udělali výlet na letiště do Miroslavi. Co je nového můžete skouknout zde->AirCon NEWS
24. října 2004

Předpověď na víkend vypadala více než slibně. Buhužel Jižní moravu přikryla inverzní oblačnost a jen na chvíli se objevilo vzácné sluníčko. Mě se povedlo tuto chvilku vystihnout a trochu si zalétat ->AirCon NEWs
5. července 2004

Zcela vyjímečně nám bylo na víkend naděleno slušné počasí a k tomu dva dny volna navíc. Není proto divu že ve vzduchu bylo žívo více než kdy jindy.
Více v krátké fotoreportáži.AirCon NEWs
8. června 2004

Poslední dobou nějak zanedbávám letadýlka. Částečně je tomu na vině již tradiční mizerné "víkendové počasí", částečně moje zaneprázdněnost. V neděli jsme se Zuzletem zavezli mamku do práce a sami si udělali výlet na letiště. K létání jsem se nedostal, neb Zuzle by těžce nesla moji nepřítomnost, ale alespoň jsme strávili hezké odpoledne mezi letadly. Více v krátké fotoreportáži.AirCon NEWs
4. dubna 2004

Venku se nám konečně trochu vyjařilo a tak jsem zastrčil všechnu práci pod stůl a vyrazil do Miroslavi na letiště. Zkontroloval jsem co je nového v hangárech a kolem hangáru a trochu se proletěl se Slukou. Více v krátké fotoreportáži.


LKTB -> LZTT a zpět
21. března 2004

Konečně jsem se dostal ke zpracování fotek a napsání trochy textu o pondělním výletu do Popradu a zpět.


Hurá na lyže
11. ledna 2004

Napadla kupa sněhu a tak je načase vyrazit na lyže. O tom jak si lze dobře zalyžovat i v rovinaté krajině v okolí Miroslavi si můžete počíst zde.


Vzhůru do oblak
3. ledna 2004

Jak jsem včera slíbil, tak se dnes stalo. Zamrzlo nám a dráha letiště už se dá používat ke svému pravému účelu. Pár fotek které snad nepotřebují komentář neleznete zde.


Mezinárodní VýLET na oběd
16. listopadu 2003

Nudíte se? - kupte si medvídka mívala. Nestíháte? - létejte na oběd letadlem. A když se ten oběd dá pojmout jako setkání s přáteli dosáhli jste ideální kombinace. Fotky a krátky popis letu na slovensko a zpět najdete ve fotoreportáži.


AirCon NEWS
9. listopadu 2003

V první řadě bych se rád omluvil za dočasnou nedostupnost Mechovek. Porucha nebyla na našem přijímači, ale to je nám prd platné. No hlavně že už to funguje, čehož důkazem je to že tyto řádky čtete.
Létat lze naštěstí i bez internetu a tak hurá na letiště. Více ve fotoreportáži.


AirCon NEWS - nový přírustek na letišti
20. října 2003

Koncem července jste se na Mechovkách mohli dočíst o návštěvě slovenského letadla Dynamic na letišti v Miroslavi. Podezření na to že u nás sneslo vejce se potvrdilo a v pátek se nám na AirConu vylíhl krásný nový eroplán. Krátke info o tomto novém přírustku naleznete ve fotoreportáži.


AirCon NEWS
12. října 2003

O víkendu jsme na letišti v Miroslavi pronesli spoustu květnatých přípitků na počest novopečeného pilota, který rozšířil naše řady, a taky tak trochu na zdraví mojí dcerky, kterou jsem nějak doposud nestihl na letišti zapít. Více obrázku ve fotoreportáži.


AirCon NEWS - speciální Leontýnská příloha
9. září 2003

Kamarád, pilot, vlekař, nadějný začínající akrobat, specialista na kde co, ale hlavně dobyvatel dívčích srdcí, krátce zvaný Leoš, mě neustále bombarduje emaily kdy bude na Mechovkách něco nového z letiště. Nejen pro něho tedy vznikla tato koláž fotografií pořízený během konce prázdnin na letišti AirCon v Miroslavi.


Wartburg di Kabrio
10. srpna 2003

Splnil se mi další malý sen - svezl jsem se v kabrioletu. Tento neobvyklý zažitek mi sprostředkovali staří dobří kamarádi, kteří se za mnou přijeli podívat na letiště do Miroslavi. Více v krátké fotoreportáži.VýLET do Moravské Třebové
12. července 2003

V pátek po obědě mě od vysedávání u počítače vyrušil telefon. Kučo letí do Moravské Třebové a jestli bych prý nechěl letět s ním. Dlouho neváhám, apple+S, a už uháním směr Miroslav. O tom jak jsme si užili čtyří kladná a dvě záporná géčka se dočte v článečku.Termická hodinka nad Miroslaví
22. června 2003

Včerejší divoké větry trochu polevili a tak jsem se po delší době vypravil na latiště AirCon do Miroslavi. Odměnou mi byla krásna hodinka strávená ve větroni. Více v reportáži.


Mezinárodní letecký den Brno-Tuřany
6. května 2003

Všechno klaplo a tak jsme s kolegy piloty strávili krásný slunečný den na letišti v Tuřanech. Podívaná to byla velkolepá a i křenová omáčka podávaná v místní závodní jídelně nebyla k zahození :o) Více ve fotoreportáži.


AirCon NEWS
14. dubna 2003

Můj počítač vytušil že se ho chystám vyměnit a tak se mně mstí. Odmítá stahovat fotky s foťáku. Proto má krátká fotoreportáž z nedělního dne na letišti AirCon u Miroslavi trochu zpoždění.


Miroslavské plachtění
23. března 2003

Jak jsem včera slíbil, tak jsem dnes učinil. Na letišti bylo živo a konečně bylo to správné počasí na zahájení plachtařského provozu. Mám za sebou první hodinu výcviku na větroni. Více v krátké reportáži.


AirCon NEWS
16. března 2003

V neděli se konečně ukázalo sluníčko a i silné větry posledních dnů trochu povolily. Náházel jsem tedy do sebe nedělní obídek a vyrazil jsem do Miroslavi na letiště.


S Koalou do Popradu a zpět
26. února 2003

Tak jsem konečně dopsal dílko o mém prvním mezinárodním letu ultralightem a to k našim východním bratrům slovákům. Zažitek to byl fantastický a článeček je docela obsáhlý i když vystihuje jen zlomek toho co jsme zažili. Bylo to supr a fotky a text to bohužel nejsou schopny vyjídřit.


AirCon NEWS
26. ledna 2003

Počasí sice nic, moc, na dráze trochu blata a vody, ale malý výlet do Medlánek se vydařil. Podrobnosti najdete v krátké fotoreportáži.


AirCon NEWS
10. listopadu 2002

Počasí je v posledních dnech nějak tak aprílové. Sobotní sníh vystřídala modrá obloha vyfoukaná poměrně svižným větrem. Na letiště jedu stím že když to nebude nalítání, alespoň pokecáme.


AirCon NEWS
21. října 2002

V sobotu po obědě vykouklo sluníčko a tak jsem vyrazil na letiště. Sotva jsem tam dorazil začlo lít jak z konve, ale nakonec se vše v dobré obrátilo.


AirCon NEWS
14. října 2002

Počasí minulého týdne létaní moc nepřálo, ale nakonec se mně zadařilo strávit více než dvě hodiny ve vzduchu. Zalétal jsem si konečně s dalším přírustkem na letišti a to s báječnou Slukou, nad čimž se rozplívám v článečku.


AirCon NEWS
2. října 2002

Pro samé létání teď nějak nestíhám aktualizovat tyto stránky. Dopoledne jsem konečně zpracoval materiály z konce září. Víc už ale asi nestihnu protože je čas vyrazit na letiště. Když je venku tak hezky...


AirCon NEWS
16. září 2002

Původně jsem chtěl na letiště vyrazit až v neděli, ale nakonec jsem moc dobře udělal že jsem jel už v sobotu. Máme totiš na letišti další přírustek.


Víkend v oblacích
17. května 2002

Trochu opožděný článek o krásném slunečném víkendu
v Miroslavi. Poslední dobou zanedbávám aktualizaci stránek.
Teď když se sezona konečně rozběhla to není rozhodně nedostatkem leteckých zážítků, ale jen a jen nedostatkem času. Nejsem fanatik abych pracoval i v noci jako redaktoři některých větších WEBů. Jsou s toho pak chudácí celí malátní a přepracovaní. Dokonce jsem byl jedním označen za lháře a fantastu. Ale TAKE IT EASY :o)
Kamárádi jeli ve čtvrtek větrat padáky na Slovensko, ale mně to pracovní povinosti nedovolili. Bohužel tak zase nemám nic pro početnou skupinu čtenářů z řad padáčkářů :o( No snad příště.


Víkendová taškařice na letišti
1. května 2002

Kučo úspěšně složil pilotní zkoušky, Leošovi se podařilo po několika leté dřině dosáhnout věku 25, a tak byly hned dva důvody k oslavě.


Nový přírustek na letišti
20. dubna 2002

I přes poměrně nepříznivé počasí jsem se snad jen ze zvyku vypravil na letiště AirCon Miroslav. Kučo nedávno do Miroslavi přeletěl svoji Koalu a tak jsem jel alespoň na čumendu když to nebude ku lítání.


Po hradech a zámcích jižní moravy
18. dubna 2002

Tak jsem konečně splácal trochu opožděný článek
o navigačním letu kterým jsem absolvoval v ramci přeškolení na Koalu.


Těžká ztráta v mém letovém parku
2. března 2002

Vzhledem k tomu, že výsledky ankety naznačují váš nezájem o ultralighty, rozhodl jsem se toho mého prodat. No doopravdy to spíš zapříčinila časová a finanční náročnost. Potřeboval bych asi dvě zaměstnání a 48 hodin dlouhý den. Své další létání na ultralightech budu pravděpodobně řešit pronájmem. Momentálně jsou mé pocity více než smíšené a ani utržená částka, mi nedodává očekávaný hřejivý pocit. Dnešní večer budu pít na žal :o( To co jsem s Typhoonem zažil, mě naštěstí zůstalo a budu na něho vždycky rád vzpomínat.


4.500 stop nad mořem

6. února 2002

Poté co jsem v sobotu provětral padák, bylo na čase provětrat i letadýlko. Počasí se během dopoledne vyvíjelo slibně, akumulátory do foťáku a vysílačky byly dobity, a tak jsem se krátce před polednem vypravil směr Miroslav.


Prosincové polítání na sněhu
8. prosince 2001

Velmi stručná reportáž z dnešního krásného dne stráveného na letišti.


TL-32 Typhoon
30. října 2001

Technická data a stručná charakteristika mého nejoblíbenějšího ultralehkého letadýlka.